Grand Slam Abu Dhabi - Event
Date: 26 Nov 2021 - 28 Nov 2021
Place: Abu Dhabi, United Arab Emirates
Type: Grand Slam
Comparable competitions:
Startlist men
U60  
Julien Frascadore CAN
Cedric Revol FRA
Samuel Hall GBR
Mutaz Khawjah KSA
Nicolae Foca MDA
Sumiyabazar Enkhtaivan MGL
Sukhbat Byambasuren MGL
Ramazan Abdulaev RUS
Ayub Bliev RUS
Shahboz Saidaburorov TJK
Yung Wei Yang TPE
Ahmed Jasem Al Thumairi UAE
Ahmed Al Naqbi UAE
Oleh Veredyba UKR
Dilshot Khalmatov UKR
Dilshodbek Baratov UZB
U66  
Walide Khyar FRA
Reda Seddouki FRA
Lennart Slamberger GER
Baibol Salamat Uulu KGZ
Kubanychbek Aibek Uulu KGZ
Denis Vieru MDA
Radu Izvoreanu MDA
Baskhuu Yondonperenlei MGL
Lucian Bors Dumitrescu ROU
Aram Grigoryan RUS
Ismail Misirov RUS
Bahrom Sufiev TJK
Alijon Safaraliev TJK
Al Hosani Rashed UAE
Bogdan Iadov UKR
Karo Marandian UKR
Alejandro Menendez USA
Adonis Diaz USA
Dilshodbek Yuldoshev UZB
U73  
Sam King AUS
Jake Bensted AUS
Jeroen Casse BEL
Antoine Bouchard CAN
Theo Riquin FRA
Lucas Otmane FRA
Daniel Powell GBR
Lasha Shavdatuashvili GEO
Joshua Green IRL
Ertur Turdubaev KGZ
Sulaiman Hamad KSA
Abdullah Hamad KSA
Victor Sterpu MDA
Adil Osmanov MDA
Tsogtbaatar Tsend-Ochir MGL
Odbayar Ganbaatar MGL
Armen Agaian RUS
Kazbek Naguchev RUS
Martin Hojak SLO
Jus Mecilosek SLO
Somon Makhmadbekov TJK
Mukhammadrakhim Sarakhonov TJK
Alshamsi Mosabah UAE
Saeed Al Naqbi UAE
Khalifa Alhosani UAE
Artem Khomula UKR
Khikmatillokh Turaev UZB
U81  
Matthias Casse BEL
Etienne Briand CAN
Constantin Gabun CAN
Tizie Gnamien FRA
Loïc Pietri FRA
Lachlan Moorhead GBR
Tim Gramkow GER
Attila Ungvari HUN
Eoin Fleming IRL
Bearach Gleeson IRL
Mohammed Alharbi KSA
Dorin Gotonoaga MDA
Catalin Marian MDA
Bolor-Ochir Gereltuya MGL
Batbold Bulgan MGL
Pawel Drzymal POL
Sebastian Marcinkiewicz POL
Marcel Cercea ROU
Alan Khubetsov RUS
Aslan Lappinagov RUS
Zebeda Rekhviashvili SRB
Khaknazar Nazarov TJK
Khushvakht Idiev TJK
Hievorh Manukian UKR
Sergii Krivchach UKR
Sukhrob Tursunov UZB
Arslonbek Tojiev UZB
U90  
Harrison Cassar AUS
Mohab El Nahas CAN
Francisco Balanta COL
Francis Damier FRA
Aurelien Diesse FRA
Jamal Petgrave GBR
Erlan Sherov KGZ
Mansur Lorsanov RUS
Eldar Allakhverdiev RUS
Komronshokh Ustopiriyon TJK
Dzhakhongir Madzhidov TJK
Vitalii Shepel UKR
John Jayne USA
Davlat Bobonov UZB
U100  
Toma Nikiforov BEL
Shady El Nahas CAN
Thomas Briceno CHI
Mathias Madsen DEN
Alexandre Iddir FRA
Falk Petersilka GER
George Udsilauri GER
Michael Korrel NED
Eduard Serban ROU
Arman Adamian RUS
Matvey Kanikovskiy RUS
Muzaffarbek Turoboyev UZB
Aklmurodbek Khudoyberdiev UZB
O100  
Liam Park AUS
Marc Deschenes CAN
Martti Puumalainen FIN
Joseph Terhec FRA
Saud Manaie KSA
Tsetsentsengel Odkhuu MGL
Batorshikh Sumiyabeis MGL
Vladut Simionescu ROU
Valeriy Endovitskiy RUS
Mbagnick Ndiaye SEN
Marius Fizel SVK
Emil Mattsson SWE
Temur Rakhimov TJK
Hareb Juma Murad Abdulrahman UAE
Ali Al Darmaki UAE
Yevheniy Balyevskyy UKR
Shokhrukh Mamarasulov UZB
Startlist women
U48  
Ellen Salens BEL
Mary Dee Vargas Ley CHI
Shirine Boukli FRA
Melanie Clement FRA
Amy Platten GBR
Nathalie Rouviere GER
Shira Rishony ISR
Assunta Scutto ITA
Catarina Costa POR
Irina Dolgova RUS
Sabina Giliazova RUS
Chen-Hao Lin TPE
U52  
Tinka Easton AUS
Kelly Deguchi CAN
Amandine Buchard FRA
Chloe Devictor FRA
Chelsie Giles GBR
Gefen Primo ISR
Yuri Nakauchi JPN
Soumiya Iraoui MAR
Khorloodoi Bishrelt MGL
Gantsetseg Ganbold MGL
Aleksandra Kaleta POL
Joana Diogo POR
Alesya Kuznetsova RUS
Katelyn Bouyssou-Jarrell USA
Diyora Keldiyorova UZB
U57  
Mina Libeer BEL
Vera Zemanova CZE
Priscilla Gneto FRA
Faiza Mokdar FRA
Acelya Toprak GBR
Amelie Stoll GER
Timna Nelson Levy ISR
Kerem Primo ISR
Enkhriilen Lkhagvatogoo MGL
Altantsetseg Batsukh MGL
Julia Kowalczyk POL
Arleta Podolak POL
Telma Monteiro POR
Irina Zueva RUS
U63  
Katharina Haecker AUS
Maeve Coughlan AUS
Ketleyn Quadros BRA
Renata Zachova CZE
Helene Christensen DEN
Emilia Kanerva FIN
Manon Deketer FRA
Lucy Renshall GBR
Sappho Coban GER
Agatha Schmidt GER
Gili Sharir ISR
Lkhagvadulam Sarantsetseg MGL
Baasanjargal Bayarbat MGL
Sanne Vermeer NED
Daria Davydova RUS
Kamila Badurova RUS
Andreja Leski SLO
Anastasiya Antipina UKR
U70  
Aoife Coughlan AUS
Eduarda Rosa BRA
Marie Eve Gahié FRA
Kelly Petersen-Pollard GBR
Giovanna Scoccimarro GER
Shiho Tanaka JPN
Enkhchimeg Tserendulam MGL
Davaasuren Munkhbat MGL
Taisia Kireeva RUS
Ida Eriksson SWE
U78  
Coralie Godbout CAN
Natalie Powell GBR
Emma Reid GBR
Alina Boehm GER
Inbar Lanir ISR
Migle Dudenaite LTU
Erdenet-Od Batbayar MGL
Aleksandra Babintseva RUS
Patricija Brolih SLO
Anastasiya Turchyn UKR
O78  
Beatriz Souza BRA
Lea Fontaine FRA
Coralie Hayme FRA
Raz Hershko ISR
Adiyasuren Amarsaikhan MGL
Anzhela Gasparian RUS
Hilal Ozturk TUR
More judo info than you can analyse 24/7! Share your results with your judo network. Become an insider!