European U20 Championships Samokov - Event

European U20 Championships Samokov

  • Date: 17 Sep 2010 - 19 Sep 2010
  • Place: Samokov, Bulgaria
  • Type: European Junior Championships
  • Comparable competitions:

Judo results

Filter country:

Results men

U55
1 Otar Kaidarashvili GEO
2 Grigor Ivanyan ARM
3 Maxime Dufond FRA
3 Aram Grigoryan RUS
5 Yannick Claproth NED
5 Borislav Yanakov BUL
7 Joaquin Gomis ESP
7 Elsever Sadigzade AZE
U60
1 Yakub Shamilov RUS
2 Adrien Bourguignon FRA
3 Gor Harutyunyan ARM
3 Vugar Shirinli AZE
5 Vadoud Balatkhanov FIN
5 Vae Tutkhalian BLR
7 Artiom Arshanski ISR
7 Lukasz Kielbasinski POL
U66
1 Georgios Azoidis GRE
2 Anzaur Ardanov RUS
3 Lewis Keeble GBR
3 Enrico Parlati ITA
5 Julian Kolein GER
5 Vincent Vallee FRA
7 Dmitrijs Fedosejenkovs LAT
7 Golan Pollack ISR
U73
1 Andrea Regis ITA
2 Jonathan Allardon FRA
3 Hannes Conrad GER
3 Adam Gazo SVK
5 Arturs Kurbanovs LAT
5 Owen Livesey GBR
7 Alan Betanov RUS
7 Tomás Costa POR
U81
1 Avtandili Tchrikishvili GEO
2 Aleksandar Kukolj SRB
3 Albert Kostoev RUS
3 Max Muensterberg GER
5 Tural Safguliyev AZE
5 Krisztian Toth HUN
7 Denys Grygorenko UKR
7 Quentin Henrion FRA
U90
1 Magomed Magomedov RUS
2 Giorgi Nozadze GEO
3 Grigori Minaskin EST
3 Jakub Zarzeczny POL
5 Alexandre Iddir FRA
5 Vitalii Kovtunov UKR
7 Flavio Orlik SUI
7 Gábor Vér HUN
U100
1 Karl-Richard Frey GER
2 Shamil Magomedov RUS
3 Daniel Dichev BUL
3 Dmytro Luchyn UKR
5 Vadims Lando LAT
5 Tobias Mol NED
7 Luca Ardizio ITA
7 Lorand Samel ROU
O100
1 Roy Meyer NED
2 Ensar Tama TUR
3 Domenico Di Guida ITA
3 Sven Heinle GER
5 Daniel Allerstorfer AUT
5 Daniel Natea ROU
7 Andrii Koleśnyk UKR
7 Damian Nasiadko POL
referee
9 Albert Gmeiner AUT
9 Thierry Clauw BEL
9 Oleg Teter BLR
9 Anto Prgomet CRO
9 Marek Simcak CZE
9 Alfonso Arjona ESP
9 Einar Suur EST
9 Matti Tieksola FIN
9 Thierry Marchand FRA
9 Peter Crumpton GBR
9 Jens Ahrenhold GER
9 Panajotis Papadopolous GRE
9 Krisztian Deierl HUN
9 Claudio Raimondi ITA
9 Harry Wolters NED
9 Per Arne Grime NOR
9 Eduardo Garcia POR
9 Dan Ionescu ROU
9 Vasily Smolin Sr. RUS
9 Mario D'Alessandro SWE
9 Sergeij Gayday UKR

Results women

U44
1 Julijana Savic SRB
2 Diana Kovacs ROU
3 Esma Dademir TUR
3 Kristina Vrsic SLO
5 Angelina Bombara ITA
5 Myriem Samraoui FRA
7 Cristina Casas ESP
7 Anne-Sophie Jura BEL
U48
1 Alesya Kuznetsova RUS
2 Scarlett Gabrielli FRA
3 Karolina Pieńkowska POL
3 Freya Dechastelain GBR
5 Tatiana Osoianu MDA
5 Mandy Tjokroatmo NED
7 Darina Abuladze GEO
7 Ana Maria Ghindariu ROU
U52
1 Majlinda Kelmendi ALB
2 Tina Zeltner AUT
3 Oleksandra Starkova UKR
3 Tugba Zehir TUR
5 Kathrin Frey SUI
5 Barbara Maros HUN
7 Gili Cohen ISR
7 Daria Predeina RUS
U57
1 Helene Receveaux FRA
2 Ivelina Ilieva BUL
3 Fabienne Kocher SUI
3 Loredana Ohai ROU
5 Emma Barkeling SWE
5 Maryna Murashko UKR
7 Andrea Bekic CRO
7 Pari Surakatova RUS
U63
1 Nina Milosevic SLO
2 Andreja Dakovic Cizmek CRO
3 Tereza Patockova CZE
3 Ekaterina Valkova RUS
5 Busra Katipoglu TUR
5 Maelle Di Cintio FRA
7 Angela Mara ROU
7 Kathrin Unterwurzacher AUT
U70
1 Kim Polling NED
2 Daria Davydova RUS
3 Olena Petrechenko UKR
3 Miriam Dunkel GER
5 Bernadette Graf AUT
5 Lucie Perrot FRA
7 Anka Pogacnik SLO
7 Roxane Taeymans BEL
U78
1 Tereza Dzhurova BUL
2 Guusje Steenhuis NED
3 Ivanna Makukha UKR
3 Ivana Maranic CRO
5 Sarah Mairhofer AUT
5 Alena Prokopenko RUS
7 Tia Berger GER
7 Laia Talarn ESP
O78
1 Janine Penders NED
2 Maryna Slutskaya BLR
3 Kristin Buessow GER
3 Urska Urek SLO
5 Larisa Ceric BIH
5 Yana Pertseva RUS
7 Iryna Kindzerska UKR
7 Kamila Wasek POL
referee
9 Lyubov Dimitrova-Mitrova BUL
9 Krystina Macioszczyk POL
9 Marylise Clement SUI
Country Gold
Russia2
Ukraine2
France2
Belgium2
Hungary2
Georgia1
Armenia1
Sweden1
Azerbaijan1
Albania1
Italy1