World Team Championships Antalya - Event

World Team Championships Antalya

  • Date: 30 Oct 2010 - 30 Oct 2010
  • Place: Antalya, Turkey
  • Type: World Team Championships
  • Comparable competitions:

Head to heads

Weight category:

final
Claudia Malzahn GER GER Elisabeth Willeboordse NED NED
Heide Wollert GER GER Carola Uilenhoed NED NED
Masahiro Takamatsu JPN JPN Flávio Canto BRA BRA
Miryam Roper PAN PAN Juul Franssen NED NED
Masahiko Otsuka JPN JPN Bruno Mendonca BRA BRA
Susi Zimmermann GER GER Kitty Bravik NED NED
Hiroki Tachiyama JPN JPN Rafael Silva BRA BRA
Iljana Marzok GER GER Linda Bolder NED NED
Musashi Ogura JPN JPN Alex Pombo BRA BRA
Masashi Nishiyama JPN JPN Rodrigo Maciel de Luna BRA BRA
3/5
Matthieu Bataille FRA FRA SungMin Kim KOR KOR
Belkis Zehra Kaya TUR TUR Eva Bisseni FRA FRA
Aynur Samat TUR TUR Marine Richard FRA FRA
Mariana Silva BRA BRA Miki Tanaka JPN JPN
Axel Clerget FRA FRA Suk-Woong Hong KOR KOR
Antoine Jeannin FRA FRA Yong-Woo Kwon KOR KOR
Dmitry Sterkhov RUS RUS Feyyaz Yazici TUR TUR
Mikhail Puliaev RUS RUS Mehmet Durmaz TUR TUR
Kirill Voprosov RUS RUS Yunus Emre Bayindir TUR TUR
Ugo Legrand FRA FRA Gui-Man Bang KOR KOR
Florent Urani FRA FRA Jun-Ho Cho KOR KOR
Seyda Bayram TUR TUR Lucile Perrotte FRA FRA
Erika Miranda BRA BRA Yuka Nishida JPN JPN
Tugba Zehir TUR TUR Sarah Loko Guerschner BEL BEL
Busra Katipoglu TUR TUR Emmanuelle Payet FRA FRA
Maria Portela BRA BRA Mina Watanabe JPN JPN
Rafaela Silva BRA BRA Chie Iwata JPN JPN
Maria Suelen Altheman BRA BRA Aya Ishiyama JPN JPN
Murat Khabachirov RUS RUS Ibrahim Ozerler TUR TUR
Murat Kodzokov RUS RUS Sezer Huysuz TUR TUR
1/2
Flávio Canto BRA BRA Ahmet Sari TUR TUR
Eva Bisseni FRA FRA Heide Wollert GER GER
Rodrigo Maciel de Luna BRA BRA Yunus Emre Bayindir TUR TUR
Marine Richard FRA FRA Susi Zimmermann GER GER
Yuka Nishida JPN JPN Kitty Bravik NED NED
Emmanuelle Payet FRA FRA Claudia Malzahn GER GER
Mina Watanabe JPN JPN Linda Bolder NED NED
Mai Tateyama JPN JPN Marhinde Verkerk NED NED
Hiroki Tachiyama JPN JPN SungMin Kim KOR KOR
Sarah Loko Guerschner BEL BEL Miryam Roper PAN PAN
Nae Udaka JPN JPN Juul Franssen NED NED
Kazushi Nishioka JPN JPN Suk-Woong Hong KOR KOR
Lucile Perrotte FRA FRA Iljana Marzok GER GER
Alex Pombo BRA BRA Ibrahim Uzun TUR TUR
Miki Tanaka JPN JPN Anicka van Emden NED NED
Ryo Saito JPN JPN Gui-Man Bang KOR KOR
Masashi Nishiyama JPN JPN Yong-Woo Kwon KOR KOR
Masashi Kodera JPN JPN Jun-Ho Cho KOR KOR
Bruno Mendonca BRA BRA Sezer Huysuz TUR TUR
David Moura BRA BRA Feyyaz Yazici TUR TUR
Alex Pombo BRA BRA Halil Ibrahim Uzun TUR TUR
5/7
Matthieu Bataille FRA FRA Tuvshinbayar Naidan MGL MGL
Belkis Zehra Kaya TUR TUR Tserenkhand Dorjgotov MGL MGL
Aynur Samat TUR TUR Bat-Erdene Baljinnyam MGL MGL
Mariana Silva BRA BRA Yamei ZU CHN CHN
Romain Buffet FRA FRA Erdenebileg Enkhbat MGL MGL
Axel Clerget FRA FRA Uuganbaatar Otgonbaatar MGL MGL
Dmitry Sterkhov RUS RUS Zviadi Khanjaliashvili GEO GEO
Mikhail Puliaev RUS RUS David Asumbani GEO GEO
Ulan Gurtuev RUS RUS Nugzari Tatalashvili GEO GEO
Kirill Voprosov RUS RUS Varlam Liparteliani GEO GEO
Ugo Legrand FRA FRA Odbayar Ganbaatar MGL MGL
Florent Urani FRA FRA Tsagaanbaatar Khashbaatar MGL MGL
Seyda Bayram TUR TUR Otgon Munkhtsetseg MGL MGL
Erika Miranda BRA BRA Yunying He CHN CHN
Tugba Zehir TUR TUR Altankhuyag Sarangua MGL MGL
Busra Katipoglu TUR TUR Enkhzaya Selenge MGL MGL
Maria Portela BRA BRA Qianchu Wang CHN CHN
Arsen Pshmakhov RUS RUS Khvicha Khutsishvili GEO GEO
Rafaela Silva BRA BRA Yonghu Wang CHN CHN
Maria Suelen Altheman BRA BRA Song Yu CHN CHN
1/4
Elisabeth Willeboordse NED NED Enkhzaya Selenge MGL MGL
Claudia Malzahn GER GER Yamei ZU CHN CHN
Matthieu Bataille FRA FRA Rafael Silva BRA BRA
Heide Wollert GER GER Song Yu CHN CHN
Masahiro Takamatsu JPN JPN Murat Khabachirov RUS RUS
Kitty Bravik NED NED Bat-Erdene Baljinnyam MGL MGL
Yuka Nishida JPN JPN Aynur Samat TUR TUR
Marhinde Verkerk NED NED Tserenkhand Dorjgotov MGL MGL
Miryam Roper PAN PAN Yonghu Wang CHN CHN
Lasha Gujejiani GEO GEO SungMin Kim KOR KOR
Asuka Oka JPN JPN Selda Karadag TUR TUR
Mariana Silva BRA BRA Emmanuelle Payet FRA FRA
Masahiko Otsuka JPN JPN Murat Kodzokov RUS RUS
Romain Buffet FRA FRA Rodrigo Maciel de Luna BRA BRA
Juul Franssen NED NED Altankhuyag Sarangua MGL MGL
Linda Bolder NED NED Otgon Munkhtsetseg MGL MGL
Axel Clerget FRA FRA Flávio Canto BRA BRA
David Asumbani GEO GEO Jun-Ho Cho KOR KOR
Susi Zimmermann GER GER Yunying He CHN CHN
Mai Tateyama JPN JPN Gulsah Kocaturk Ozen TUR TUR
Tsagaanbaatar Khashbaatar MGL MGL Mehmet Durmaz TUR TUR
Hiroki Tachiyama JPN JPN Aslan Kambiev RUS RUS
Nae Udaka JPN JPN Tugba Zehir TUR TUR
Pierre Duprat FRA FRA Alex Pombo BRA BRA
Iljana Marzok GER GER Qianchu Wang CHN CHN
Ugo Legrand FRA FRA Bruno Mendonca BRA BRA
Varlam Liparteliani GEO GEO Yong-Woo Kwon KOR KOR
Ikumi Tanimoto JPN JPN Busra Katipoglu TUR TUR
Erika Miranda BRA BRA Marine Richard FRA FRA
Tuvshinbayar Naidan MGL MGL Milica Prunovic MNE MNE
Musashi Ogura JPN JPN Mikhail Puliaev RUS RUS
Erdenebileg Enkhbat MGL MGL Yunus Emre Bayindir TUR TUR
Maria Portela BRA BRA Lucile Perrotte FRA FRA
Rafaela Silva BRA BRA Sarah Loko Guerschner BEL BEL
Maria Suelen Altheman BRA BRA Eva Bisseni FRA FRA
Avtandili Tchrikishvili GEO GEO Suk-Woong Hong KOR KOR
Odbayar Ganbaatar MGL MGL Sezer Huysuz TUR TUR
Uuganbaatar Otgonbaatar MGL MGL Ahmet Sari TUR TUR
Masashi Nishiyama JPN JPN Viktor Semenov RUS RUS
Nugzari Tatalashvili GEO GEO Gui-Man Bang KOR KOR
Tuvshinbayar Naidan MGL MGL Ensar Tama TUR TUR
Result City Date
1Montreal5 Jul
1Marrakech2017
1Zagreb2017
3Budapest2017
1Budapest2017

Judo birthday