Grand Slam Ulaanbaatar - Event
Date: 24 Jun 2022 - 26 Jun 2022
Place: Ulaanbaatar, Mongolia
Type: Grand Slam
Comparable competitions:
Startlist men
U60  
Richard Vergnes FRA
Albert Oguzov IJF
Ayub Bliev IJF
Matan Kokolayev ISR
Ryuju Nagayama JPN
Bauyrzhan Narbayev KAZ
Kanat Seilkhan KAZ
Khanbolot Yrysbekov KGZ
Ha-Rim Lee KOR
Seungbeom Jeon KOR
Sumiyabazar Enkhtaivan MGL
Ariunbold Enkhtaivan MGL
Tsogt-Ochir Byambajav MGL
Sukhbat Byambasuren MGL
Tornike Tsjakadoea NED
Francisco Mendes POR
Aybek Omirov TKM
Hakberdi Jumayev TKM
Yung Wei Yang TPE
Chong-You Lin TPE
Kemran Nurillaev UZB
U66  
Luukas Saha FIN
Walide Khyar FRA
Reda Seddouki FRA
Murad Chopanov IJF
Yago Abuladze IJF
Baruch Shmailov ISR
Tal Flicker ISR
Gusman Kyrgyzbayev KAZ
Yeldos Smetov KAZ
Baibol Salamat Uulu KGZ
Channyeong Kim KOR
Jaehong An KOR
Denis Vieru MDA
Baskhuu Yondonperenlei MGL
Narmandakh Bayanmunkh MGL
Erkhembayar Battogtokh MGL
Sod-Erdene Gunjinlkham MGL
Hekim Agamammedov TKM
Serdar Rahimov TKM
Yen-Ming Cheng TPE
Sardor Nurillaev UZB
Rakhimjon Subhonov UZB
U73  
Valtteri Olin FIN
Joan-Benjamin Gaba FRA
Luca Otmane FRA
Daniel Powell GBR
Bence Boros HUN
Makhmadbek Makhmadbekov IJF
Armen Agaian IJF
Tohar Butbul ISR
Angsarbek Gainullin KAZ
Yerlan Serikzhanov KAZ
Heon-Cheol Kang KOR
Petru Pelivan MDA
Tsogtbaatar Tsend-Ochir MGL
Ankhzaya Lavjargal MGL
Odbayar Ganbaatar MGL
Somon Makhmadbekov TJK
Behruzi Khojazoda TJK
Ylham Kemalov TKM
Isa Gayradov TKM
Obidkhon Nomonov UZB
Shakhram Akhadov UZB
U81  
Shamil Borchashvili AUT
Alpha Oumar Djalo FRA
Nicolas Chilard FRA
Lachlan Moorhead GBR
Alan Khubetsov IJF
David Karapetyan IJF
Sagi Muki ISR
Giacomo Gamba ITA
Leonardo Casaglia ITA
Takanori Nagase JPN
Abylaikhan Zhubanazar KAZ
Bekadil Shaimerdenov KAZ
Vladimir Zoloev KGZ
Asad Masabirov KGZ
Joo-Yong Lim KOR
Victor Sterpu MDA
Bolor-Ochir Gereltuya MGL
Murrentsen Battulga MGL
Erdenebayar Batzaya MGL
Renchindorj Tumursanaa MGL
Frank De Wit NED
Joao Fernando POR
Khalil Rebahi QAT
Mohamed Rebahi QAT
Alex Barto SVK
Mamedaly Achyldyyev TKM
Ramazon Allaberdiev UZB
U90  
David Klammert CZE
Alexis Mathieu FRA
Jamal Petgrave GBR
Mikhail Igolnikov IJF
Mansur Lorsanov IJF
Li Kochman ISR
Didar Khamza KAZ
Yersultan Muzapparov KAZ
Erlan Sherov KGZ
JuYeop Han KOR
Suk-Woong Hong KOR
Dorin Gotonoaga MDA
Puntsagtseren Ganbaatar MGL
Munkhbayar Battogtokh MGL
Munkhtulga Darmaabazar MGL
Altanbagana Gantulga MGL
Jesper Smink NED
Noël Van 't End NED
Anri Egutidze POR
Nasimjon Amirjoni TJK
Wei Cheng Chang TPE
Sheng-Kai Lin TPE
Davlat Bobonov UZB
U100  
Rhys Thompson GBR
Harry Lovell-Hewitt GBR
Arman Adamian IJF
Matvey Kanikovskiy IJF
Peter Paltchik ISR
Kentaro Iida JPN
Islam Bozbayev KAZ
Nurlykhan Sharkhan KAZ
Jong-Hoon Won KOR
Jae Yun Kim KOR
Gonchigsuren Batkhuyag MGL
Khangal Odbaatar MGL
Sumiyabayar Batbaatar MGL
Michael Korrel NED
Simeon Catharina NED
Qaisar Khan PAK
Jorge Fonseca POR
O100  
Francisco Solis CHI
Martti Puumalainen FIN
Sven Heinle GER
Inal Tasoev IJF
Yusei Ogawa JPN
Hyoga Ota JPN
Adil Orazbayev KAZ
Jaegu Youn KOR
Munkhjargal Erdenekhuu MGL
Jur Spijkers NED
Roy Meyer NED
Hamid Ali PAK
Marius Fizel SVK
Bekmurod Oltiboev UZB
Startlist women
U48  
Leyla Aliyeva AZE
Mary Dee Vargas Ley CHI
Irina Dolgova IJF
Sabina Giliazova IJF
Shira Rishony ISR
Natsumi Tsunoda JPN
Abiba Abuzhakynova KAZ
Hye-Kyeong Lee KOR
Baasankhuu Bavuudorj MGL
Narantsetseg Ganbaatar MGL
Ariunzaya Terbish MGL
Oidovchimed Baasansuren MGL
Aksoltan Hojageldiyeva TKM
Rayhon Shavkadova TKM
Chen-Hao Lin TPE
Gulnur Muratbaeva UZB
U52  
Mascha Ballhaus GER
Alesya Kuznetsova IJF
Liliia Nugaeva IJF
Gefen Primo ISR
Ai Shishime JPN
Ye-Rin Jung KOR
Khorloodoi Bishrelt MGL
Nomintuya Enkhbaatar MGL
Nandin-Erdene Myagmarsuren MGL
Gal-Od Tserentogtokh MGL
Joana Diogo POR
Sayara Rozyyeva TKM
Lin Hsuan Hsu TPE
Diyora Keldiyorova UZB
U57  
Vera Zemanova CZE
Lele Nairne GBR
Pauline Starke GER
Caroline Fritze GER
Daria Kurbonmamadova IJF
Kseniia Galitskaia IJF
Timna Nelson Levy ISR
Tsukasa Yoshida JPN
Enkhriilen Lkhagvatogoo MGL
Altantsetseg Batsukh MGL
Oyunchimeg Oyungerel MGL
Gozel Novruzova TKM
Leyla Umidova TKM
Chen-Ling Lien TPE
U63  
Brigitta Varga HUN
Kamila Badurova IJF
Gili Sharir ISR
Kerem Primo ISR
Nami Nabekura JPN
Samalay Yergaliyeva KAZ
Juyeon Lee KOR
Jijeong Kim KOR
Gankhaich Bold MGL
Baasanjargal Bayarbat MGL
Lkhagvadulam Sarantsetseg MGL
Delgermaa Lkhagvajargal MGL
Zulhumar Dashkinova TKM
Sevinch Isokova UZB
U70  
Miriam Butkereit GER
Madina Taimazova IJF
Maya Goshen ISR
Ebony Drysdale Daley JAM
Yoko Ono JPN
Zere Bektaskyzy KAZ
Enkhchimeg Tserendulam MGL
Davaasuren Munkhbat MGL
Ganzaya Baatarsukh MGL
Ssu-tzu Chang TPE
Gulnoza Matniyazova UZB
Shokhista Nazarova UZB
U78  
Alina Boehm GER
Nadezhda Tatarchenko IJF
Inbar Lanir ISR
Mami Umeki JPN
Aruna Jangeldina KAZ
Juyun Kim KOR
Erdenet-Od Batbayar MGL
Khuslen Otgonbayar MGL
Khongorzul Battulga MGL
O78  
Marketa Paulusova CZE
Daria Vladimirova IJF
Anna Gushchina IJF
Raz Hershko ISR
Kamila Berlikash KAZ
Nazgul Maratova KAZ
Hayun Kim KOR
Adiyasuren Amarsaikhan MGL
Uuganjargal Munkh-erdene MGL
Nominzul Dambadarjaa MGL
Jia Wen Tsai TPE
U81  
Dayanch Omirov TKM
More judo info than you can analyse 24/7! Share your results with your judo network. Become an insider!