Junior European Championships Prague - Event
Date: 15 Sep 2022 - 18 Sep 2022
Place: Prague, Czech Republic
Type: European Junior Championships
Comparable competitions:
Startlist men
U60  
Martin Badalyan ARM
Marcus Auer AUT
Turan Bayramov AZE
Nizami Imranov AZE
Ahmed Mulalic BIH
Ivan Simeonov BUL
Hristo Hristov 60 BUL
Luis Barroso Lopez ESP
Enzo Jean FRA
Tornike Maziashvili GEO
Lenny Linus Burk GER
Adam Anastasopoulos GRE
Nikolaos Papastergiou GRE
Bence Farkas HUN
Adam Major HUN
Yam Wolczak ISR
Yehonatan Veksler ISR
Manuel Parlati ITA
Petar Radovic MNE
Jochem Van Harten NED
Ksawery Ignasiak POL
Ricardo Pires POR
Alexandru Matei ROU
Andrei Anghel ROU
Rastko Andjelovic SRB
Berat Bahadir TUR
Uluer Goc TUR
Nazar Viskov UKR
U66  
Styopa Darbinyan ARM
Davit Abrahamyan ARM
Robbe Demets BEL
Deny Altemirov BEL
Boyan Yotov BUL
Nikola Zorotovic CRO
Tomas Waldsberger CZE
Antonin Dvoracek CZE
Bertil Lavrsen DEN
Viljar Lipard EST
Driss Masson Jbilou FRA
Maxime Moundanga FRA
Aleko Kasradze GEO
Tengo Zirakashvili GEO
Nicolas Kunze GER
David Ickes GER
Vasileios Briolas GRE
Alexios Michailidis GRE
Balint Gombas HUN
Aron Gabor HUN
Ingolfur Rognvaldsson ISL
Ronald Kokolayev ISR
David Dyshel ISR
Valerio Accogli ITA
Matas Norkevicius LTU
Radu Izvoreanu MDA
Alim Osmanov MDA
Gustav Brovold NOR
Szymon Szymanski POL
Miguel Gago POR
B.Tralhao Fernandes POR
Ioan Dzitac ROU
Gasper Kokalj SLO
Tobias Furst Crtanec SLO
Srdjan Antelj SRB
Muhammed Demirel TUR
Ibrahim Demirel TUR
U73  
Artak Torosyan ARM
Issa Naschcho AUT
Vusal Galandarzade AZE
Zelemkhan Batchaev BEL
Muslim Adashev BEL
Srdjan Pandurevic BIH
Mariyan Palev BUL
Petr Mlady CZE
Simon Krizek CZE
Kalle Friis-Hansen DEN
Matheas Trilljarv EST
Artemi Larionov EST
Hans-Jorris Ahibo FRA
Ethan Nairne GBR
Kote Kapanadze GEO
Philip Drexler GER
Levi Maerkt GER
Michail Tsoutlasvili GRE
Stavros Doumas GRE
Gergely Adorjani HUN
Daniel Szegedi HUN
Kjartan Hreidarsson ISL
Luigi Centracchio ITA
Vincenzo Pelligra ITA
Dardan Cena KOS
Andrian Veste MDA
Niels Thijssen NED
Yarmo Jonk NED
Saba Danelia POR
Nace Herkovic SLO
Olle Hermodsson SWE
Anton Shuhalieiev UKR
Vladyslav Kazimirov UKR
U81  
Gor Karapetyan ARM
Bernd Fasching AUT
Eljan Hajiyev AZE
Omar Rajabli AZE
Jarne Duyck BEL
Mustafa Hebib BIH
Hristo Valkov BUL
Lovre Mrkovic CRO
Dominik Rozic CRO
Adam Kopecky CZE
Filip Ivanka CZE
Randel Paastel EST
Karl Johannes Pilt EST
Arnaud Aregba FRA
Giorgi Jabniashvili GEO
Marios Kapsouros GRE
Bright Maddaloni Nosa ITA
Matiss Zeila LAT
Ivans Mihalovs LAT
Marko Jancer MNE
Michal Wasikowski POL
Pedro Raposo POR
Diogo Rangel POR
Velimir Kosovic SRB
Stefan Zubovic SRB
Aurelien Bonferroni SUI
Loic Gerosa SUI
Pelle Mattsson SWE
Musa Simsek TUR
Vsevolod Klymov UKR
Stanislav Korchemliuk UKR
U90  
Aslan Papoyan AUT
Vugar Talibov AZE
Ismayil Zamanov AZE
Kerim Hasic BIH
Borislav Vladov BUL
Michal Pfaf CZE
David Ivanian DEN
Georg Eric Reimets EST
Artur Kanevets FIN
Aleksa Mitrovic FRA
David Ali FRA
Ryan Rijksen Salman GBR
Tornike Poladishvili GEO
Tom Droste GER
Peter Safrany HUN
Peter Kenderesi HUN
Roy Sivan ISR
Inbar Gabay ISR
Gabriele Sammartino ITA
Emilio Tindaro Bongiorno ITA
Maksims Duinovs LAT
Augustas Slyteris LTU
Ian Van Herk NED
Alex Cret ROU
Rares Arsenie ROU
Miljan Radulj SRB
Alex Maruska SVK
Karl Bååthe SWE
Cem Demirtas TUR
Tymur Valieiev UKR
Ivan Kutenkov UKR
U100  
Hubert Illmer AUT
Ruslan Nasirli AZE
Ognjen Gazdic BIH
David Dudy CZE
Mathias Anglionin FRA
Orso Dermee FRA
Mikheil Japaridze GEO
George Udsilauri GER
Daniele Accogli ITA
Jean Carletti ITA
Silvan Bulthuis NED
Michal Jedrzejewski POL
Guilherme Silva POR
Aleksandar Stojkov SRB
Benjamin Mataseje SVK
Viktor Adam SVK
Lukas Roswall SWE
Kariim Nuriiev UKR
O100  
Kanan Nasibov AZE
Patrik Savic BIH
Giannis Antoniou CYP
Tomas Raska CZE
Karl Priilinn Turk EST
Shalva Gureshidze GEO
Ucha Tabatadze GEO
Paavo Ploehnert GER
Daniel Udsilauri GER
Alin Bagrin MDA
Jules Blom NED
Jakub Sordyl POL
Grzegorz Teresinski POL
Darius Georgescu ROU
Andrija Stosic SRB
Munir Ertug TUR
Oleksii Halaka UKR
Startlist women
U48  
Konul Aliyeva AZE
Tereza Bodnarova CZE
Gemma Maria Gomez Antona ESP
Eva Perez Soler ESP
Vilena Arshakyan EST
Pauline Cuq FRA
Lea Beres FRA
Julieta Rodonaia GEO
Rebeka Rita Koszegi HUN
Luca Veg HUN
Sindi Vainshtein ISR
Asia Avanzato ITA
Giulia Giorgi ITA
Nohade Riadi NED
Oliwia Onysk POL
Natalia Stoklosa POL
Raquel Brito POR
Giorgia Hagianu ROU
Iulia Moldoveanu ROU
Merve Azak TUR
Sila Ersin TUR
U52  
Larissa Sickinger AUT
Mila Petrovic BIH
Veronika Horakova CZE
Marina Castello Diez ESP
Ariane Toro Soler ESP
Darja Mihhailova EST
Pihla Salonen FIN
Chloe Devictor FRA
Alya De Carvalho FRA
Tatum Keen GBR
Charlotte Jenman GBR
Mariami Potskhverashvili GEO
Nicole Stakhov GER
Lena Djeriou GER
Rebeka Keller HUN
Luca Mamira HUN
Yarden Raab ISR
Ruth Lavy ISR
alessia Tortorici ITA
Erza Muminoviq KOS
Luciana Catana ROU
Nikolina Nisavic SRB
Ilayda Merve Kocyigit TUR
Olha Kalnytska UKR
U57  
Verena Hiden AUT
Julia Bamberger AUT
Sabina Aliyeva AZE
Marie Polnicka CZE
Marta Garcia Martin ESP
Adriana Rodriguez Salvador ESP
Merit Tarkus EST
Anna Liisa Nurm EST
Venla Laiho FIN
Martha Fawaz FRA
Nino Loladze GEO
Nino Tsiklauri GEO
Bettina Bauer GER
Martha Papastergiou GRE
Inez Bognar HUN
Romi Dori ISR
Chiara Zuccaro ITA
Carlotta Avanzato ITA
Debora Gjakova KOS
Elin Henninger NED
Julie Beurskens NED
Vanessa Tolea ROU
Ana Skrabl SLO
Binta Ndiaye SUI
Tova Granberg SWE
Ozlem Yildiz TUR
Anastasiia Chyzhevska UKR
U63  
Laura Kallinger AUT
Pia Kraft AUT
Aytaj Gardashkhanli AZE
Alessia Corrao BEL
Dzejla Kozljak BIH
Nina Simic CRO
Ines Filipovic CRO
Anna Skalska CZE
Laura Vazquez ESP
Melkia Auchecorne FRA
Eter Askilashvili GEO
Viktoria Folger GER
Nele Noack GER
Anna Kriza HUN
Lili Vit HUN
Adelina Novitzki ISR
Agnese Zucco ITA
Sara Lisciani ITA
Kamile Nalbat NED
Agata Palka POL
Margarida Bras POR
Florentina Ivanescu ROU
Kristina Nisavic SRB
Ema Fizelova SVK
Habibe Afyonlu TUR
Ayten Mediha Yeksan TUR
U70  
Elena Dengg AUT
Lidia Brancheva BUL
Karla Kulic CRO
Julie Zarybnicka CZE
Ida Jakobsen DEN
Ai Tsunoda ESP
Noelia Insua Iglesias ESP
Valeria Usanova EST
Florine Soula FRA
Simone Cross GBR
Nino Gulbani GEO
Sarah Mehlau GER
Maya Kogan ISR
Gaya Bar Or ISR
Sofija Gzibovska LAT
Ugne Pileckaite LTU
Dagmar Van Wonderen NED
Nika Koren SLO
Fidan Ogel TUR
Mariia Rytska UKR
U78  
Narmin Amirli AZE
Nika Jakus CRO
Oceane Zatchi Bi FRA
Marine Maisuradze GEO
Mathilda Niemeyer GER
Szilvia Farkas HUN
Nikolett Sagi HUN
Yuli Alma Mishiner ISR
Lieke Derks NED
Yael Van Heemst NED
Paulina Muszynska POL
Carolina Paiva POR
Yelyzaveta Lytvynenko UKR
Yuliia Kurchenko UKR
O78  
Irina Zhelezarska BUL
Emma-Melis Aktas EST
Dounia Nacer FRA
Maria-Nicoleta Vulpasin GRE
Asya Tavano ITA
Oxana Diacenco MDA
Carmen Dijkstra NED
Nicki Norcic SLO
Hilal Ozturk TUR
Duygu Dirgen TUR
More judo info than you can analyse 24/7! Share your results with your judo network. Become an insider!