Cadet World Championships Almaty - Event

Cadet World Championships Almaty

  • Date: 25 Sep 2019 - 29 Sep 2019
  • Place: Almaty, Kazakhstan
  • Type: World Cadet Championships
  • Comparable competitions:

Judo results

Filter country:

Results men

U50
1 Nurkanat Serikbayev KAZ
2 Romain Valadier Picard FRA
3 Mykyta Holoborodko UKR
3 Nika Bachiashvili GEO
5 Alexandru Matei ROU
5 Chun-Kai Hsu TPE
7 Mendsaikhan Nyamsuren MGL
7 Yermakhan Amandyk KAZ
U55
1 Chong-You Lin TPE
2 Yuma Sato JPN
3 Vincenzo Skenderi ITA
3 Sobirjon Karimov UZB
5 Berat Bahadir TUR
5 Vladyslav Kolobov UKR
7 Battsengel Khorolsuren MGL
7 Shukran Zamanli AZE
U60
1 Keiji Tsujioka JPN
2 Kamran Suleymanov AZE
3 Chyngyzkhan Sagynaliev KGZ
3 Marlen Adil KAZ
5 Turan Bayramov AZE
5 Nursultan Zaizagaliyev KAZ
7 Georgios Balarjishvili CYP
7 Daviti Bakhbakhashvili GEO
U66
1 Abrek Naguchev RUS
2 Rostyslav Berezhnyi UKR
3 Matheus Pereira BRA
3 Tilegen Tynarbay KAZ
5 Michail Tsoutlasvili GRE
5 Yamato Fukuda JPN
7 Mateo Mejia COL
7 Bishal Singh Konthoujam IND
U73
1 Adam Kopecky CZE
2 Musa Simsek TUR
3 Alexandre Tama FRA
3 Vugar Talibov AZE
5 Luigi Centracchio ITA
5 Gustavo Gomes BRA
7 Ganijon Ganiev TJK
7 Adam Tsechoev RUS
U81
1 Ryunosuke Otake JPN
2 Tymur Valieiev UKR
3 Ikhvan Edilsultanov RUS
3 Aidar Arapov KAZ
5 Miljan Radulj SRB
5 Nikita Batii UKR
7 Akaki Japaridze GEO
7 Mukhammedali Mavlidov KAZ
U90
1 Kenny Liveze FRA
2 Dzhavad Guseinov RUS
3 Junnosuke Todaka JPN
3 Roy Sivan ISR
5 Daniele Accogli ITA
5 Benjamin Mataseje SVK
7 Sheng-Kai Lin TPE
7 Peter Safrany HUN
O90
1 Irakli Demetrashvili GEO
2 Giga Tatiashvili GEO
3 Nodar Onoprienko RUS
3 Mitsuki Sugawara JPN
5 Sung Min Lee AUS
5 Huseyn Mammedov AZE
7 Mathias Anglionin FRA
7 Alin Bagrin MDA
referee
9 Vasily Smolin RUS
9 Everado Garcia MEX
9 Orlando Cruz DOM
9 Ramziddin Sayidov UZB
9 Jhon Ramaekers NED
9 Jean-Claude Djimbi GAB
9 Ofer Ben Zvi ISR
9 Frank Doetsch GER
9 Jean Jacques Rusca FRA
9 Robert Donaldson USA
9 Cosmin Cristea ROU
9 Zhandos Kiyanov KAZ
9 Sinisa Skrbic SRB
9 Enrique Eraña ESP
9 Ramzi Shamirov TJK

Results women

U40
1 Luca Mamira HUN
2 Chiara Antonina Dispenza ITA
3 Pauline Cuq FRA
3 Alima Zhumagaliyeva KAZ
5 Rebeka Venceslau BRA
5 Sofia Afanasieva RUS
7 Susanna Stepanyan ARM
7 Paulina Turcan MDA
U44
1 Merve Azak TUR
2 Maria Gimenez VEN
3 Laura Soken BRA
3 Ayuna Miyagi JPN
5 Anastasiia Balaban BUL
5 Asia Avanzato ITA
7 Hanife Ozcan TUR
7 Khalimajon Kurbanova UZB
U48
1 Hikari Yoshioka JPN
2 Ana Viktorija Puljiz CRO
3 Assunta Scutto ITA
3 Anna Kriza HUN
5 Alexia Nascimento BRA
5 Buketnur Karabulut TUR
7 Raquel Brito POR
7 Elizza Bakhodirova UZB
U52
1 Veronica Toniolo ITA
2 Liliia Nugaeva RUS
3 Mariam Amkhadova RUS
3 Elin Henninger NED
5 Marisol Torro USA
5 Ariane Toro Soler ESP
7 Alexandra Pasca ROU
7 Sarantuya Otgonjargal MGL
U57
1 Rin Eguchi JPN
2 Sarah Souza BRA
3 Kseniia Galitskaia RUS
3 Alexe Wagemaker NED
5 Florentina Ivanescu ROU
5 Antonietta Palumbo ITA
7 Ozlem Yildiz TUR
7 Karla Valencia ECU
U63
1 Habibe Afyonlu TUR
2 Airi Yazawa JPN
3 Alessia Corrao BEL
3 Katarina Kristo CRO
5 Maria Diniz BRA
5 Lidia Brancheva BUL
7 Yuliia Kurchenko UKR
7 Racha Schehrazed Ramdane ALG
U70
1 Ai Tsunoda ESP
2 Moka Kuwagata JPN
3 Yael Van Heemst NED
3 Elisabeth Pflugbeil GER
5 Katarzyna Sobierajska POL
5 Anna-Monta Olek GER
7 Luana Carvalho BRA
7 Namuunaa Tuvshintugs MGL
O70
1 Anna Santos BRA
2 Madina Paragulgova KAZ
3 Hilal Ozturk TUR
3 Ion Yamaki JPN
5 Erica Simonetti ITA
5 Liz Ngelebeya FRA
7 Shakhida Narmukhamedova KGZ
7 Asya Tavano ITA
referee
9 Enkhsetseg Turbat MGL
9 Katalin Fridrich HUN