European Cup U21 La Coruna - Event

European Cup U21 La Coruna

  • Date: 19 May 2018 - 20 May 2018
  • Place: La Coruna, Spain
  • Type: IJF Junior World Tour
  • Comparable competitions:

Judo results

Filter country:

Results men

U55
1 Gabriele Greco ITA
2 Imam Ibragimov RUS
3 Antonio Corsale ITA
3 Murad Mirzazhanov RUS
5 Mattia Martelloni ITA
5 Ido Rabin ISR
7 Jean Coulon FRA
7 Andre Diogo POR
U60
1 Gevorg Karapetian RUS
2 Alon Aharon ISR
3 Alessandro Aramu ITA
3 Konstantin Simeonidis RUS
5 Ramazan Abdulaev RUS
5 Francisco Mendes POR
7 Théau Giallurachis FRA
7 Yhonice Goueffon FRA
U66
1 Kazbek Naguchev RUS
2 Salvador Cases Roca ESP
3 Israil Dakayev FRA
3 Makhmadbek Makhmadbekov RUS
5 Mattia Miceli ITA
5 Adrian Nieto Chinarro ESP
7 Daniel Segado Fernandez ESP
7 Bernardo Serra POR
U73
1 Georgii Elbakiev RUS
2 David Gamosov RUS
3 Alessandro Magnani ITA
3 Somon Makhmadbekov TJK
5 Din Yaacov Gemer ISR
5 Oron Giner ISR
7 Davide Nuzzo ITA
7 Andrea Spicuglia ITA
U81
1 Dmitrii Kharitonov RUS
2 Kenny Komi Bedel ITA
3 Miguel Alves POR
3 Mirzo Shukoriev RUS
5 Mikulas Mesko CZE
5 Adrian Ponce Canales ESP
7 Juan Manuel Erazo ESP
7 Javier Gallego ESP
U90
1 Lazar Cupic MNE
2 Andrea Fusco ITA
3 Eldar Allakhverdiev RUS
3 Ilia Kabhuliani ESP
5 Luka Fettkoether GER
5 Guilherme Salvador POR
7 Giorgi Khachidze ESP
7 Brais Pereira ESP
U100
1 Denis Bakanov RUS
2 Alexandre Teodosio POR
3 Kirill Brezhnev RUS
3 Hugo Garel FRA
5 Wolfgang Albach GER
5 Diogo Brites POR
7 Victor Barrero Rue ESP
7 Alejandro Bastero Comesana ESP
O100
1 David Babayan RUS
2 Sylvan Lorenzo Agro ITA
3 Amir Benga FRA
3 Ailton Cardoso POR
5 Wesley Greenidge GBR
5 Marcel Skalec CRO
7 Marvin Gadeau CIV
7 Yannick Martins MOZ
referee
9 Enrique Eraña ESP
9 Juan Carlos Gonzalez Serrano ESP
9 Juan Jose Tascon Roel ESP
9 Andrew Tremlett GBR
9 Martin Rivers GBR
9 Denis Buiak RUS
9 Michael Holm SWE
9 Jose Andres Merino Collado ESP
9 Marcel Frost GER
9 Bert Hoedemakers BEL
9 Eduardo Tigeras Gil ESP
9 Jose Maria Garcia Ferrer ESP
9 António Alves POR
9 Jaime Roque Lopez ESP
9 Juan Ramon Balsells AND
9 Luis Paz POR

Results women

U44
1 Melanie Frigoul FRA
2 Mireia Rodriguez ESP
3 Olga Borisova RUS
3 Vladlena Farakhutdinova RUS
5 Lea Jolles FRA
5 Anastasiia Kuterina RUS
7 Soraia Ribeiro POR
7 Laura Torregrosa Pina ESP
U48
1 Melanie Vieu FRA
2 Ekaterina Dolgikh RUS
3 Mireia Lapuerta Comas ESP
3 Sofia Petitto ITA
5 Amy Platten GBR
5 Giulia Santini ITA
7 Teresa Castro POR
7 Teresa Santos POR
U52
1 Annika Wuerfel GER
2 Yasmin Javadian GBR
3 Nina Estefania Esteo Linne ESP
3 Aleksandra Kaleta POL
5 Izaskun Ballesteros Gonzalez ESP
5 Rocio Garcia Torres ESP
7 Martina Castagnola ITA
7 Rocio Leguizamon ARG
U57
1 Margarita Shrainer RUS
2 Vera Zemanova CZE
3 Nora Bannenberg GER
3 Iva Oberan CRO
5 Danna Nagucheva RUS
5 Silvia Pellitteri ITA
7 Mafalda Ezequiel POR
7 Ambre Saba FRA
U63
1 Annabelle Winzig GER
2 Nadia Simeoli ITA
3 Flavia Favorini ITA
3 Dali Liluashvili RUS
5 Marianna Palumbo ITA
5 Renata Zachova CZE
7 Rosa Alsgaard NOR
7 Olivia Spellman GBR
U70
1 Madina Taimazova RUS
2 Dana Tibilova RUS
3 Anetta Mosr LUX
3 Ilaria Qualizza ITA
5 Aleksandra Askarova RUS
5 Carla Nzossi Elecka FRA
7 Beatriz Martins POR
7 Vega Sanchez-Prieto ESP
U78
1 Christina Faber GER
2 Patricia Sampaio POR
3 Arianna Conti ITA
3 Tamara Lishchenko RUS
5 Marie Fernandez FRA
5 Claudia Santamaria ESP
7 Leticia Travieso ESP
O78
1 Marketa Paulusova CZE
2 Veronika Artamonova RUS
3 Samira Bouizgarne GER
3 Iara Lima Bordoli ESP
5 Laura Fuseau FRA
5 Helena Vukovic CRO
7 Marta Anton ESP
7 Patricia Ferrer Bartulos ESP
referee
9 Lisa Rivers GBR
9 Kerstin Doetsch GER
9 Teresa Esteban San Jose ESP
9 Maria Victoria Melendez Serrano ESP
9 Delphine Ferre FRA
9 Sara Lalaguna Naduin ESP