European Cup Cadets Fuengirola - Event

European Cup Cadets Fuengirola

  • Date: 15 Feb 2020 - 16 Feb 2020
  • Place: Fuengirola, Spain
  • Type: IJF Cadets World Tour
  • Comparable competitions:

Judo results

Filter country:

Results men

U50
1 Sahib Babayev AZE
2 Islam Rahimov AZE
3 Pietro Andreini ITA
3 Vincenzo Manferlotti ITA
5 Luis Barroso Lopez ESP
5 Petros Christodoulides CYP
7 Caleb Demaere CAN
7 Francesco Sampino ITA
U55
1 Robert Sorkin ISR
2 Samir Piriyev AZE
3 Timur Arbuzov RUS
3 Gadir Huseynov AZE
5 Ali Hajiyev AZE
5 Nicat Shirinov AZE
7 Meane Korval FRA
7 Flavio Petruzzelli ITA
U60
1 Tal Alhazov ISR
2 Simone Aversa ITA
3 Antonin Dvoracek CZE
3 Yam Wolczak ISR
5 Valerio Accogli ITA
5 James Gray GBR
7 B.Tralhao Fernandes POR
7 Alihumbat Gafarov AZE
U66
1 Viljar Lipard EST
2 Sultan Bagaev RUS
3 Ronald Kokolayev ISR
3 Levon Tumasiants RUS
5 Vusal Galandarzade AZE
5 Igor Tsurkan UKR
7 Abubakar Isaev RUS
7 Nick Koehler GER
U73
1 Nahid Ismayilov AZE
2 Aristide Onana FRA
3 Daniil Dranovskii RUS
3 Oskar Rogalski POL
5 Munkhjin Batdorj CAN
5 Azamat Kabisov RUS
7 Edoardo Fanelli ITA
7 Rodrigo Pires POR
U81
1 Pedro Lima POR
2 Alirza Shikalizada AZE
3 Alex Maruska SVK
3 Dario Praiotto ITA
5 Andrea Raffaeli ITA
5 Vugar Talibov AZE
7 Aaron Santamaria Rodriguez ESP
7 Ruslan Somenko RUS
U90
1 Adam Sangariev RUS
2 David Gatsoev RUS
3 Baptiste Cureau FRA
3 Benjamin Mataseje SVK
5 Francesco Basso ITA
5 David Dudy CZE
7 Huseyn Dadashov AZE
7 Benjamin Jenner FRA
O90
1 Mukhamed-Ali Mataev RUS
2 Daniel Udsilauri GER
3 Josyp El Sawy GER
3 Jakub Sordyl POL
5 Giannis Antoniou CYP
5 Arsen Kadzaev RUS
7 Maor Klein ISR
7 Diego Salvado Carrillo ESP
referee
9 Artem Ilin RUS
9 Herve Fillon FRA
9 Korine Shalev ISR
9 Adam Czyz POL
9 Valentin Gonzales Rodriguez ESP
9 Moises Mayi Ortiz ESP
9 António Villena ESP
9 Juan Ramon Balsells AND
9 Raul Fernandez-Aparicio ESP
9 Jose Maria Garcia Ferrer ESP
9 Petter Grime NOR
9 Jaime Roque Lopez ESP

Results women

U40
1 Ginevra Revelli ITA
2 Alba Gonzalez Valverde ESP
3 Matilde Goncalves POR
3 Polina Iakovenko RUS
5 Lucia Domingo Benedicto ESP
5 Valeria Toribio Montero ESP
7 Liubov Astamirova RUS
7 Aydan Valiyeva AZE
U44
1 Giulia Giorgi ITA
2 Marta Nuno De La Rosa Centeno ESP
3 Chiara Antonina Dispenza ITA
3 Anna Tieliegina UKR
5 Barbara Carrico POR
5 Nigar Shamammadova AZE
7 Carla Mateo Garcia ESP
7 Karina Minnikaeva RUS
U48
1 Giulia Carnà ITA
2 Sabina Aliyeva AZE
3 Alya De Carvalho FRA
3 Aline Rosset SUI
5 Sofia Mazzola ITA
5 Alessandra Rocco ITA
7 Lea Beres FRA
7 Belen Ferreiro Cabado ESP
U52
1 Ariane Toro Soler ESP
2 Salome Guerre FRA
3 Sabina Gadirova AZE
3 Miriam Leone ITA
5 Fiona Fischer GER
5 Veronika Horakova CZE
7 Charlotte Jenman GBR
7 Maillys Zihri FRA
U57
1 Sara Corbo ITA
2 Isobel Kitchen GBR
3 Aytaj Gardashkhanli AZE
3 Chiara Zuccaro ITA
5 Iuliia Lukina RUS
5 Marie Polnicka CZE
7 Melany Beausse Siro FRA
7 Niamh Southgate GBR
U63
1 Samira Bock GER
2 Martyna Glubiak POL
3 Sylhia Mayila FRA
3 Zalina Zuraeva RUS
5 Aitana Fernandez Herrera ESP
5 Greta Kublickyte LTU
7 Ema Fizelova SVK
7 Anna Skalska CZE
U70
1 Julie Zarybnicka CZE
2 Noelia Insua Iglesias ESP
3 Ilana Bouvier FRA
3 Tais Pina POR
5 Viktoriia Likhacheva RUS
5 Suzon Mousse FRA
7 Marcela Araujo POR
7 Tia Scheerat GER
O70
1 Morgane Rubiano FRA
2 Mariia Ivanova RUS
3 Tiziana Marini ITA
3 Alexandra Morais POR
5 Zanet Michailidou CYP
5 Moniek Reinicke GER
7 Oceane Diarrassouba FRA
7 Filipa Teixeira POR
referee
9 Paula Saldanha POR
9 Arzu Ajalova AZE
9 Manuela Peter SUI
Country Gold
Russia4
Brazil3
Germany2
Israel1
Azerbaijan1
Moldova1
Portugal1
Spain1
Czech Republic1
Italy1