European Cup Cadets Tula - Event

European Cup Cadets Tula

  • Date: 30 Mar 2019 - 31 Mar 2019
  • Place: Tula, Russia
  • Type: IJF Cadets World Tour
  • Comparable competitions:

Judo results

Filter country:

Results men

U50
1 Sergei Mastriukov RUS
2 Dzmitry Zelianko BLR
3 Mikhail Mamaev RUS
3 Mansur Vedzizhev RUS
5 Danil Bushmanov RUS
5 Grigorii Shvetsov RUS
7 Movsar Alaudinov RUS
7 Uladzislau Mardusevich BLR
U55
1 Aleksandr Abian RUS
2 Andrei Dolgov RUS
3 Talha Buyukeser TUR
3 Aleksei Sobianin RUS
5 Muhammed Demirel TUR
5 Aliskhan Mutaliev RUS
7 Berat Bahadir TUR
7 Dmitrii Kalinin RUS
U60
1 Andarbek Arsunukaev RUS
2 Chyngyzkhan Sagynaliev KGZ
3 Roman Aivazian RUS
3 Rizvan Magomadov RUS
5 Iunus Idigov RUS
5 Viljar Lipard EST
7 Rolan Kunizhev RUS
7 Gevorg Manukyan UKR
U66
1 Adam Tsechoev RUS
2 Egor Kondratov RUS
3 Kevin Abeltshauser GER
3 Saikhan Shabikhanov RUS
5 Vahe Aghanyan ARM
5 Mukhamed Aloev RUS
7 Batyr Kurbanov RUS
7 Nikita Semenov RUS
U73
1 Musa Simsek TUR
2 Abdul-Kerim Tasuev RUS
3 Dzianis Yauseyenka BLR
3 Astemir Maraev RUS
5 Ganijon Ganiev TJK
5 Andrei Shymbaliou BLR
7 Dan Stanila MDA
7 Azamat Kabisov RUS
U81
1 Ikhvan Edilsultanov RUS
2 Adam Sangariev RUS
3 Mikhail Avdeev RUS
3 Omar Gaev RUS
5 Tamerlan Khadzhimuradov RUS
5 Gleb Zamkovoi RUS
7 Dmitrii Khaziev RUS
7 Leonid Volovich RUS
U90
1 Dzhavad Guseinov RUS
2 Aleksander Abramov RUS
3 Benjamin Mataseje SVK
3 Shamil Magomedov RUS
5 Mukhamed-Ali Mataev RUS
5 Nikita Stepanov RUS
7 Catalin Ermurachi MDA
7 Almaz Khaziev RUS
O90
1 Nodar Onoprienko RUS
2 Bulud Safarov RUS
3 Akhmed Magomadov RUS
3 Danila Siriak RUS
5 Dmitrii Iakushev RUS
5 Ruslan Privalov RUS
7 Atsamaz Zaoev RUS
7 Roman Zheltov RUS
referee
9 Robert Horeni CZE
9 Artem Ilin RUS
9 Elman Kurbanov RUS
9 Andrey Bobrov RUS
9 Denis Buiak RUS
9 Rasim Zakirov RUS
9 Aleksander Perevoznikov RUS
9 Arsen Pshmakhov RUS
9 Siarhei Skamarouski BLR
9 Nazim Umbayev AZE
9 Oleg Bogdanov RUS
9 Sergei Samoilovich RUS
9 Myagzoum Alimov RUS

Results women

U40
1 Susanna Stepanyan ARM
2 Karina Minnikaeva RUS
3 Chiara Antonina Dispenza ITA
3 Eleonora Shormanova RUS
5 Sofia Afanasieva RUS
5 Alina Lazareva RUS
7 Noelia Heras Barrero ESP
7 Kristina Tarabara RUS
U44
1 Marina Vorobeva RUS
2 Asia Avanzato ITA
3 Tereza Bodnarova CZE
3 Giulia Giorgi ITA
5 Polina Ianuk RUS
5 Maria Rojas Gonzalez ESP
7 Valeriia Spirina RUS
7 Anhelina Stryhun BLR
U48
1 Assunta Scutto ITA
2 Diana Gagoshidze-Filkina GEO
3 Hanna Burakova BLR
3 Aina Moiseeva RUS
5 Daria Rusakova RUS
5 Anja Vishnevskaya GER
7 Alina Guseinova RUS
7 Angelina Zhukova RUS
U52
1 Liliia Nugaeva RUS
2 Ariane Toro Soler ESP
3 Mariam Amkhadova RUS
3 Palina Slesarenka BLR
5 Diana Morozova RUS
5 Marketa Prusenovska CZE
7 Angelina Bosiek RUS
7 Iuliia Lukina RUS
U57
1 Kseniia Galitskaia RUS
2 Natalia Elkina RUS
3 Antonietta Palumbo ITA
3 Silvia Tomankova SVK
5 Marta Garcia Martin ESP
5 Sara Lisciani ITA
7 Yana Makretskaya BLR
7 Tatiana Novoselova RUS
U63
1 Laura Vazquez ESP
2 Tatiana Guzun RUS
3 Viktoria Folger GER
3 Iana Radchenko RUS
5 Kseniya Bakumenka BLR
5 Darya Semianiuk BLR
7 Evgeniya Chiresh RUS
7 Irina Maistruk RUS
U70
1 Ai Tsunoda ESP
2 Una Dolgilevica LAT
3 Julie Zarybnicka CZE
3 Anna-Monta Olek GER
5 Carolina Mengucci ITA
5 Elizaveta Postnikova RUS
7 Anastasiia Pervukhina RUS
7 Vera Senatorova RUS
O70
1 Aleksandra Zagirova RUS
2 Alana Alborova RUS
3 Erica Simonetti ITA
3 Lyubov Orlova RUS
5 Olga Mikheeva RUS
5 Anzhelika Taratunina RUS
7 Shakhida Narmukhamedova KGZ
7 Veronika Saraeva RUS
referee
9 Olga Dmitrieva RUS
9 Marina Bondar RUS
9 Ingrida Morozova RUS
9 Svetlana Nagaeva RUS
9 Kristina Blit RUS
9 Irina Fandyushina RUS
9 Elena Aksiuchits RUS
9 Liudmila Strateichuk RUS
9 Klara Mitrovic-Ramineli CRO