European Cup Cadets Antalya - Event
Date: 2 Mar 2019 - 3 Mar 2019
Place: Antalya, Turkey
Type: IJF Cadets World Tour
Comparable competitions:
Results men
U50  
1 Mansur Vedzizhev RUS
2 Enes Cakan TUR
3 Yermakhan Amandyk KAZ
3 Nurkanat Serikbayev KAZ
5 Nika Bachiashvili GEO
5 Batuhan Yilmaz TUR
7 Kako Chapurishvili GEO
7 Adam Mutaliev RUS
U55  
1 Talha Buyukeser TUR
2 Kamran Suleymanov AZE
3 Betal Chegemov RUS
3 Shukran Zamanli AZE
5 Zurab Kapanadze GEO
5 Luka Kukhaleishvili GEO
7 Yunus Yunusov AZE
7 Tengo Zirakashvili GEO
U60  
1 Ivan Petrov RUS
2 Daviti Bakhbakhashvili GEO
3 Styopa Darbinyan ARM
3 Marlen Adil KAZ
5 Kote Kapanadze GEO
5 Nursultan Zaizagaliyev KAZ
7 Dauren Kairatuly KAZ
7 Giorgi Lursmanashvili GEO
U66  
1 Giorgi Terashvili GEO
2 Nahid Ismayilov AZE
3 Amiran Tabukashvili GEO
3 Elguja Tchintcharashvili GEO
5 Jumber Meladze GEO
5 Roman Vereshchagin RUS
7 Assanali Abzalbek KAZ
7 Vagif Tarverdiyev AZE
U73  
1 Mahmut Hudayi Ozgurbuz TUR
2 Eljan Hajiyev AZE
3 Nikolai Gavrichenko RUS
3 Atabek Turlybayev KAZ
5 Ivan Prudius UKR
5 Musa Simsek TUR
7 Ganijon Ganiev TJK
7 Askhab Khadzhimuradov RUS
U81  
1 Akaki Japaridze GEO
2 Dmitrii Khaziev RUS
3 Lasha Mgebrishvili GEO
3 Ilias Murzabekov RUS
5 Muhammad Ahmadov AZE
5 Mukhammedali Mavlidov KAZ
7 Bakari Erashvili GEO
7 Kazybek Rakishev KAZ
U90  
1 Tornike Poladishvili GEO
2 Almaz Khaziev RUS
3 Gizo Gugunashvili GEO
3 Kairatbek Sabit KAZ
5 Rati Perkhuli GEO
5 Borislav Vladov BUL
7 Murad Arkhmammadov AZE
7 Ushangi Enukidze GEO
O90  
1 Zhurkamyrza Shukurbekov KAZ
2 Giga Tatiashvili GEO
3 Irakli Demetrashvili GEO
3 Bulud Safarov RUS
5 Shalva Gureshidze GEO
5 Roman Zheltov RUS
7 Mukhtarkhan Bissenov KAZ
7 Emir Yildiz TUR
referee  
9 Mehmet Yilmaz TUR
9 Coskun Karausta TUR
9 Rasim Zakirov RUS
9 Osman Ekinci TUR
9 Nazim Umbayev AZE
9 Levent Erekinci TUR
Results women
U40  
1 Doga Suren TUR
2 Ecre Alayildiz TUR
3 Aysun Agdeve TUR
3 Alima Zhumagaliyeva KAZ
5 Gizem Nur Aras TUR
5 Gulisan Yildiz TUR
7 Nigar Shamammadova AZE
7 Zeynep Serra Ustun TUR
U44  
1 Merve Azak TUR
2 Ecem Sonay Birinci TUR
3 Muberra Gunes TUR
3 Hanife Ozcan TUR
5 Yaren Komurcu TUR
5 Duygu Yener TUR
7 Diana Burkeyeva KAZ
7 Ayse Oz TUR
U48  
1 Sila Ersin TUR
2 Alina Guseinova RUS
3 Buketnur Karabulut TUR
3 Daria Rusakova RUS
5 Balnur Abdeshova KAZ
5 Anneliese Fielder AUS
7 Veronika Borisova RUS
7 Pihla Salonen FIN
U52  
1 Chloe Devictor FRA
2 Nino Loladze GEO
3 Mehves Sahinoglu TUR
3 Ayse Nur Tunca TUR
5 Angelina Bosiek RUS
5 Iuliia Lukina RUS
7 Margaux Gonella FRA
7 Aigerim Primbetova KAZ
U57  
1 Aytaj Gardashkhanli AZE
2 Yagmur Naz Aydin TUR
3 Erika Vauhkonen FIN
3 Ozlem Yildiz TUR
5 Humeyra Seras TUR
5 Silvia Tomankova SVK
7 Silan Bitgin TUR
7 Shapagat Daulet KAZ
U63  
1 Habibe Afyonlu TUR
2 Fidan Ogel TUR
3 Ella Andersson SWE
3 Iana Radchenko RUS
5 Kubra Konuk TUR
5 Ekaterina Minkina RUS
7 Saskia Brothers AUS
7 Ayten Mediha Yeksan TUR
U70  
1 Hatice Vandemir TUR
2 Nino Gulbani GEO
3 Serdem Daharli TUR
3 Lotta Vahe FIN
5 Maria Swan AUS
5 Dayana Talgat KAZ
7 Seyda Nur Cicek TUR
7 Rumeysa Koto TUR
O70  
1 Hilal Ozturk TUR
2 Oznur Efe TUR
3 Duygu Dirgen TUR
3 Olga Mikheeva RUS
5 Shakhida Narmukhamedova KGZ
5 Behice Taskiran TUR
7 Mirac Bayer TUR
7 Karina Takiyeva KAZ
referee  
9 Sevilcan Yilmaz TUR
9 Arzu Ajalova AZE
9 Hulya Demiralay TUR
9 Guler Kucukcakir TUR
9 Meral Zigen TUR