European Cadet Championships U18 Sarajevo - Event

European Cadet Championships U18 Sarajevo

  • Date: 28 Jun 2018 - 30 Jun 2018
  • Place: Sarajevo, Bosnia and Herzegovina
  • Type: European Cadet Championships
  • Comparable competitions:

Judo results

Filter country:

Results men

U50
1 Iznaur Saaev RUS
2 Emirhan Karahan TUR
3 Muhammed Demirel TUR
3 Miragha Hajiyev AZE
5 Balint Gombas HUN
5 Romain Valadier Picard FRA
7 Danila Korchemkin RUS
7 Cristian Miceli ITA
U55
1 Artsiom Kolasau BLR
2 Abu Muslim Parchiev RUS
3 Oleh Veredyba UKR
3 Daniel Leutgeb AUT
5 Guram Gasitashvili GEO
5 Matan Shani ISR
7 Andrei Moga ROU
7 Vincenzo Skenderi ITA
U60
1 Kantemir Kodzov RUS
2 Matin Rzazade AZE
3 Salih Yildiz TUR
3 Turpal Djoukaev FIN
5 Vache Adamyan AUT
5 Enes Uysal TUR
7 Roie Rosen ISR
7 David Kleiber AUT
U66
1 Abrek Naguchev RUS
2 Javier Pena Insausti ESP
3 Hamza Jashari MKD
3 Luka Kapanadze GEO
5 Dennis Mauer GER
5 Samuel Gassner AUT
7 Umalt Demirel TUR
7 Vugar Talibov AZE
U73
1 Ibragimgadzhi Suleimanov RUS
2 Igor Talunin RUS
3 Gergely Nerpel HUN
3 Adrian Sulca ROU
5 Athanasios Milonelis GRE
5 Giovanni Zaraca ITA
7 Koen Heg NED
7 Jitse Van Den Herrewegen BEL
U81
1 Daniil Umarov RUS
2 Mark van Dijk NED
3 Alex Cret ROU
3 Giorgi Sherazadishvili GEO
5 Bozidar Vucurevic BIH
5 Andreas Wagner AUT
7 Ahmet Cuhadar TUR
7 Arnaud Aregba FRA
U90
1 Matvey Kanikovskiy RUS
2 Nika Kharazishvili GEO
3 Ilia Sulamanidze GEO
3 Zsombor Veg HUN
5 Axel Heeren NED
5 Yagub Ismayilzada AZE
7 Rodrigo Boavida POR
7 Leonardo Carnevali ITA
O90
1 Richard Sipocz HUN
2 Omer Aydin TUR
3 Saba Inaneishvili GEO
3 Wojciech Kordyalik POL
5 Mathias Anglionin FRA
5 Losseni Kone GER
7 Igor Vracar BIH
7 Kostiantyn Yatsko UKR
referee
9 Matthieu Bataille FRA
9 Guerrino De Patre ITA
9 Vano Dzamashvili GEO
9 Peter Lichtblau AUT
9 Alfonso Arjona ESP
9 Aljaz Sedej SLO
9 Michael Holm SWE
9 Valeh Maharramov AZE
9 John Stuifzand NED
9 Juha Vuorela FIN
9 Walter Patoor BEL
9 Aleksander Perevoznikov RUS
9 Alexandr Gritsunjak UKR
9 Vitomir Vukovic MNE
9 Sinisa Djukic BIH

Results women

U40
1 Giorgia Hagianu ROU
2 Giulia Giorgi ITA
3 Ghjuliana Ballo FRA
3 Muberra Gunes TUR
5 Lilah Lagarde FRA
5 Anastasiia Balaban UKR
7 Paulina Turcan MDA
7 Aleksa Georgieva BUL
U44
1 Erza Muminoviq KOS
2 Ana Viktorija Puljiz CRO
3 Merve Azak TUR
3 Glafira Borisova RUS
5 Silvia Giuseppa Drago ITA
5 Daryna Liashuk UKR
7 Anna Kriza HUN
7 Liliana Scutari MDA
U48
1 Irena Khubulova RUS
2 Assunta Scutto ITA
3 Elin Henninger NED
3 Carlotta Avanzato ITA
5 Leonie Gonzalez FRA
5 Mariam Lapachishvili GEO
7 Iasmina Covaciu ROU
7 Nevena Milic SRB
U52
1 Faiza Mokdar FRA
2 Veronica Toniolo ITA
3 Dewy Lo A Njoe NED
3 Alexandra Pasca ROU
5 Kseniia Galitskaia RUS
5 Anika Schicho AUT
7 Snizhana Plish UKR
7 Chiara Serra GER
U57
1 Hasret Bozkurt TUR
2 Lara Cvjetko CRO
3 Lisa Grabner AUT
3 Joanne Van Lieshout NED
5 Rosalie Wöss AUT
5 Iana Zhilkina RUS
7 Malin Fischer GER
7 Brigitta Varga HUN
U63
1 Marin Visser NED
2 Martina Lanini ITA
3 Alessia Corrao BEL
3 Szofi Ozbas HUN
5 Tatiana Guzun RUS
5 Ayten Mediha Yeksan TUR
7 Emily Cooper GBR
7 Friederike Stolze GER
U70
1 Martina Esposito ITA
2 Daria Kariakina RUS
3 Raffaela Igl GER
3 Metka Lobnik SLO
5 Jennifer Czerlau HUN
5 Nina Gersiova SVK
7 Julia Jaroszewska POL
7 Karrie Ngosso Silo FRA
O70
1 Lea Fontaine FRA
2 Marit Kamps NED
3 Justina Kmieliauskaite LTU
3 Mine Kalender TUR
5 Carmen Dijkstra NED
5 Erica Simonetti ITA
7 Hilal Ozturk TUR
7 Viktoria Sokolova RUS
referee
9 Kerstin Doetsch GER
9 Judita Pisarova SVK
9 Paula Saldanha POR
9 Lisa Rivers GBR
9 Sevilcan Yilmaz TUR
9 Klara Mitrovic-Ramineli CRO