European Cup U21 Leibnitz - Event

European Cup U21 Leibnitz

  • Date: 31 May 2014 - 1 Jun 2014
  • Place: Leibnitz, Austria
  • Type: IJF Junior World Tour
  • Comparable competitions:

Judo results

Filter country:

Results men

U55
1 Sadikh Maharramov AZE
2 Roy Koffijberg NED
3 Assylzhan Seidualy KAZ
3 Gamzat Zairbekov RUS
5 Kamal Fikri FRA
5 Magomed Solomgeriev RUS
7 Timo Van Leerdam NED
7 Flavio Dimarca BEL
U60
1 Mehman Sadigov AZE
2 Davud Mammadsoy AZE
3 Artem Falkivskyy UKR
3 Sakhavat Gadzhiev RUS
5 Marcel Bizon GER
5 Aiub Setiev RUS
7 Tornike Tsjkadoea NED
7 Patryk Wawrzyczek POL
U66
1 Egor Mgdsyan RUS
2 Rashad Rufullayev AZE
3 Martin Setz GER
3 Sukhrob Tursunov UZB
5 Aleksandr Kulikovskikh RUS
5 Vincent Dimarca BEL
7 Dostonjon Holikulov UZB
7 Biagio Stefanelli ITA
U73
1 Huseyn Rahimli AZE
2 Lincoln Neves BRA
3 Uruskhanbek Balaev RUS
3 Afig Safarli AZE
5 Caio Brigida BRA
5 Tabigat Magauiyauly KAZ
7 Jose Basile BRA
7 Milan Nikolic SRB
U81
1 Mikhail Igolnikov RUS
2 Robin Gutsche GER
3 Shinichi Fuchihara JPN
3 Nemanja Majdov SRB
5 Rufat Ismayilov AZE
5 Sandro Makatsaria GER
7 Frank De Wit NED
U90
1 Rokas Nenartavicius LTU
2 Piotr Kuczera POL
3 Laurin Boehler AUT
3 Shota Vaniev RUS
5 Rustam Amirmetov RUS
5 Daniel Herbst GER
7 Thiago Chiodi BRA
7 Hakim Djouada FRA
7 Hakim Djouada FRA
U100
1 Zlatko Kumric CRO
2 Maximilian Hageneder AUT
3 Luca Kunszabo ROU
3 Leon Strueber GER
5 Oleksandr Chernyak UKR
5 Hadrien Livolsi FRA
7 Ramazan Malsuigenov RUS
7 Sjors Riddersma NED
O100
1 Tamerlan Bashaev RUS
2 Zarko Culum SRB
3 Messie Katanga FRA
3 Artem Panin RUS
5 Benjamin Bouizgarne GER
5 Yelaman Yergaliyev KAZ
7 Mircea Croitoru ROU
7 Ruslan Shakhbazov RUS
referee
9 Olivier Desroses FRA
9 Frank Wolf GER
9 Frank Doetsch GER
9 Alessandro Geri ITA
9 Cosmin Cristea ROU
9 Elman Kurbanov RUS
9 Emil Pozvek SLO
9 Tomas Jukl SVK
9 Christer Löfgren SWE

Results women

U44
1 Amber Gersjes NED
2 Elisa Adrasti ITA
3 Larissa Farias BRA
3 Sabina Giliazova RUS
5 Maria Lebedeva RUS
5 Yenglik Satyvaldy KAZ
7 Sitora Boymatova RUS
7 Rita Reis BRA
U48
1 Daria Bobrikova RUS
2 Marusa Stangar SLO
3 Evgenia Demintseva RUS
3 Anna Pashina RUS
5 Marine Lhenry FRA
5 Milica Nikolic SRB
7 Nicole Kaiser AUT
7 Maike Riehl GER
U52
1 Distria Krasniqi IJF
2 Andreja Leski SLO
3 Tatyana Ayakina RUS
3 Jessica Pereira BRA
3 Tatiana Aiakina RUS
5 Oana Nicolaescu ROU
5 Galia Sagitova RUS
7 Catrin Schopper GER
7 Katja Stiebeling GER
U57
1 Amelie Guihur FRA
2 Dewy Karthaus NED
3 Maria Centracchio ITA
3 Theresa Stoll GER
5 Ariel Bezalel ISR
5 Laury Posvite FRA
7 Anna Borowska POL
7 Amelie Stoll GER
U63
1 Magdalena Krssakova AUT
2 Szabina Gercsák HUN
3 Lubjana Piovesana GBR
3 Jemima Yeats-Brown GBR
5 Lizzy Gevers NED
5 Michaela Polleres AUT
7 Diana Dzhigaros RUS
7 Michelle Hürzeler GER
U70
1 Marie Eve Gahié FRA
2 Melissa Heleine FRA
3 Evelien Berndsen NED
3 Patricija Brolih SLO
5 Jemima Duxberry GBR
5 Emilie Sook DEN
7 Ebony Drysdale Daley GBR
7 Olena Grytsenko UKR
U78
1 Anna-Maria Wagner GER
2 Antonina Shmeleva RUS
3 Larissa Groenwold NED
3 Jasmijn Lesterhuis NED
5 Laura Donath GER
5 Isadora Pereira BRA
7 Klara Apotekar SLO
7 Melora Rosetta ITA
O78
1 Camila Yamakawa BRA
2 Michelle Goschin GER
3 Iuliia Lianichenko RUS
3 Milica Zabic SRB
5 Ruza Dukhturbayeva KAZ
5 Anzhela Gasparian RUS
7 Vasylyna Kyrychenko UKR
7 Mackenzie Williams USA
U81
7 Christopher Schwarzer GER
referee
9 Annamaria Stolfo ITA
9 Jenny Koster NED
9 Lena Sterea ROU
9 Judita Pisarova SVK
Country Gold
Russia4
Serbia3
Kazakhstan2
Bulgaria1
Israel1
IJF1
France1
Hungary1
Netherlands1
Croatia1