European Championships U23 Moscow - Event

European Championships U23 Moscow

  • Date: 25 Nov 2006 - 25 Nov 2006
  • Place: Moscow, Russia
  • Type: European U23 Championships
  • Comparable competitions:

Judo results

Filter country:

Results men

U60
1 Shamil Nash RUS
2 Jeroen Mooren NED
3 Ludovic Chammartin SUI
3 László Burján HUN
5 Pavel Petrikov CZE
5 Ashot Vardikyan ARM
7 Damien Bomboir BEL
7 Antti Rintamäki FIN
U66
1 Dan Fasie ROU
2 Jonas Focke GER
3 Revazi Zintiridis GRE
3 Sugoi Uriarte ESP
5 Jasper De Jong NED
5 Tiago Lopes POR
7 Victor Scvortov MDA
7 Dragan Crnov CRO
U73
1 Johann Etienne FRA
2 Dirk Van Tichelt BEL
3 Tom Reed GBR
3 Aleksander Burylov RUS
5 Pavel Ntanko GRE
5 Kunter Rothberg EST
7 Siarhei Yuranau BLR
7 Damien Haldi SUI
U81
1 Nick Hein GER
2 Srdjan Mrvaljevic MNE
3 Erekle Kopaliani RUS
3 Tijke van de Loo NED
5 Vitalii Dudchyk UKR
5 Lukasz Blach POL
7 Adam Bick GBR
7 Hugo Silva POR
U90
1 Krzysztof Weglarz POL
2 Jorge Rigueira ESP
3 Yauhen Biadulin BLR
3 Tagir Khaibulaev RUS
5 Adrien Caron FRA
5 Jevgenijs Borodavko LAT
7 Damir Islambasic CRO
7 Frank Dedek GER
U100
1 Ilias Iliadis GRE
2 Egidius Zilinskas LTU
3 Benjamin Behrla GER
3 Askhab Kostoev RUS
5 João Taveira POR
5 Bálint István Farkas HUN
7 Benjamin van Leeuwaarde NED
7 Artem Bloshenko UKR
O100
1 Barna Bor HUN
2 Aleksey Gladkov RUS
3 Jean-Sébastien Bonvoisin FRA
3 Yauheni Kavalevski BLR
5 Ivan Iliev BUL
5 Fabian Hubert GER
7 Michal Pokrywka POL
7 Alessandro Frezza ITA
referee
9 Albert Gmeiner AUT
9 Francis Rey FRA
9 Philip Morren BLR
9 Marek Simcak CZE
9 Mika Korpelainen FIN
9 Panajotis Papadopolous GRE
9 Nico Nijenhuis NED
9 Alexander Suprun RUS
9 Emil Pozvek SLO
9 Yulian Hermanyuk UKR
9 Anto Prgomet CRO
9 Axel Hanke GER
9 Augustin Paul ROU
9 Zair Mamedov AZE
9 Enrique Eraña ESP
9 Zoltan Eleki HUN
9 Slawomir Kownacki POL
9 Magoumet Bataev RUS
9 Claudio Raimondi ITA
9 Patrik Drid SRB
9 Alfonso Arjona ESP
9 Ran Yedger ISR
9 Zbigniew Motrycz POL
9 Siarhei Skamarouski RUS
9 Matti Tieksola FIN
9 Peter Crumpton GBR
9 German Steinbuks LAT
9 Nuno Carvalho POR
9 Mehmet Yilmaz TUR
9 Franz Muehlboeck AUT
9 Aleksandr Komarovs LAT
9 Mario Vecchi ITA
9 Walter Patoor BEL
9 Hans-Werner Krämer GER
9 Trifon Peppas GRE
9 Jhon Ramaekers NED
9 Maros Lazar SVK
9 Sergeij Gayday UKR
Country Gold
Germany4
France2
Netherlands1
Moldova1
Italy1
Belarus1
Georgia1
Russia1
Greece1
Poland1