European Cup Cadets Antalya - Event

European Cup Cadets Antalya

  • Date: 29 Feb 2020 - 1 Mar 2020
  • Place: Antalya, Turkey
  • Type: IJF Cadets World Tour
  • Comparable competitions:

Judo results

Filter country:

Results men

U50
1 Ibrahim Demirel TUR
2 Murad Gulmammadov AZE
3 Malkhazi Bandzeladze GEO
3 Grigorii Shvetsov RUS
5 Adilet Almat KAZ
5 Nurlan Karimli AZE
7 Ramil Alekberov RUS
7 Toleu Kairollayev KAZ
U55
1 Giorgi Sardalashvili GEO
2 Kako Chapurishvili GEO
3 Lom-Ali Khamzatov RUS
3 Olzhas Kumar KAZ
5 Aleksandre Rapava GEO
5 Nicat Shirinov AZE
7 Yerassyl Annesov KAZ
7 Shynggyskhan Tilepbergen KAZ
U60
1 Merey Markhanbetov KAZ
2 Olzhas Yerengaibov KAZ
3 Seymur Majidli AZE
3 Tengo Zirakashvili GEO
5 Enes Ata TUR
5 Iunus Dadaboev RUS
7 Temur Elizbarashvili GEO
7 Alika Gigolashvili GEO
U66
1 Kote Kapanadze GEO
2 Nodar Dzamashvili GEO
3 Aslan Kamurzoev RUS
3 Nursultan Zaizagaliyev KAZ
5 Denis Kiselev RUS
5 Taras Novolotskii RUS
7 Subhan Eyyubov AZE
7 Rafik Nersisian RUS
U73
1 Jumber Meladze GEO
2 Giorgi Terashvili GEO
3 Adil Aduakhatov KAZ
3 Aleksandre Loladze GEO
5 Magomed Ataev RUS
5 Dmitrii Dzalba RUS
7 Nurdaulet Baktybaiuly KAZ
7 Rolan Kunizhev RUS
U81
1 Kurban Kurbanov RUS
2 Giorgi Marmalidze GEO
3 Egor Malkin RUS
3 Erik Temirkanov RUS
5 Davit Girgvliani GEO
5 Giorgi Gugava GEO
7 Ivan Kudriashov RUS
7 Toma Mokhevishvili GEO
U90
1 Mikheil Japaridze GEO
2 Archil Mamulashvili GEO
3 David Ali FRA
3 Zakhar Pukhaev RUS
5 Giorgi Maisuradze GEO
5 Ismail Unal TUR
7 Erekle Bazierishvili GEO
7 Giga Kopilashvili GEO
O90
1 Abdulla Tukhtamishov UZB
2 Denis Batchaev RUS
3 Munir Ertug TUR
3 Ucha Tabatadze GEO
5 Shalva Gureshidze GEO
5 Atababa Niftaliyev AZE
7 Dzhabrail Gudov RUS
7 Emir Yildiz TUR
referee
9 Jhon Ramaekers NED
9 Nedim Bayat TUR
9 Elman Kurbanov RUS
9 Mehmet Yilmaz TUR
9 Rasim Zakirov RUS
9 Osman Ekinci TUR
9 Coskun Karausta TUR
9 Nazim Umbayev AZE
9 Vadim Polezhaev RUS
9 Mahammadali Guluzade AZE

Results women

U40
1 Zeynep Betul Sarikaya TUR
2 Nurailym Sarsenbek KAZ
3 Aysun Agdeve TUR
3 Ayse Naz Ozdemir TUR
5 Zilan Ertem TUR
5 Gulsen Tanrikulu TUR
7 Aynur Afandiyeva AZE
7 Nehir Eksi TUR
U44
1 Ayse Oz TUR
2 Susanna Stepanyan ARM
3 Ecre Alayildiz TUR
3 Ayse Nur Sulun TUR
5 Ecem Sonay Birinci TUR
5 Ceren Yilmaz TUR
7 Nurten Dogrusoy TUR
7 Ceylin Orhan TUR
U48
1 Yaren Komurcu TUR
2 Seyma Yildirim TUR
3 Latifa Abbasova AZE
3 Elif Kirt TUR
5 Dana Abdirova KAZ
5 Darya Dyakun UKR
7 Kristina Dudina RUS
7 Samal Malikkyzy KAZ
U52
1 Pihla Salonen FIN
2 Aruzhan Yerezhepova KAZ
3 Meryem Iclal Arslan TUR
3 Reyhan Oguz TUR
5 Elizza Bakhodirova UZB
5 Louna-Lumia Seikkula FIN
7 Nino Loladze GEO
7 Uldana Ussein KAZ
U57
1 Ozlem Yildiz TUR
2 Shapagat Daulet KAZ
3 Silan Bitgin TUR
3 Aysenur Budak TUR
5 Gulnur Bakhanova KAZ
5 Adina Kochkonbaeva KGZ
7 Nazli Coban TUR
7 Nino Tsiklauri GEO
U63
1 Eter Askilashvili GEO
2 Hatice Vandemir TUR
3 Sara Glukhova RUS
3 Aysenur Karadag TUR
5 Ecem Baysug TUR
5 Aslay Tashmetova KAZ
7 Saya Middleton AUS
7 Uldana Tanzharykova KAZ
U70
1 Lucie Pustejovska CZE
2 Olga Miller RUS
3 Seyda Nur Cicek TUR
3 Hatice Kocyigit TUR
5 Nino Gulbani GEO
5 Daria Rechkalova RUS
7 Azhar Askhat KAZ
7 Ekaterina Panferova RUS
O70
1 Duygu Dirgen TUR
2 Oznur Efe TUR
3 Narmin Amirli AZE
3 Veronika Saraeva RUS
5 Gvantsa Somkhishvili GEO
5 Aleksandra Zagirova RUS
7 Polina Generalova RUS
7 Shakhida Narmukhamedova KGZ
referee
9 Sevilcan Yilmaz TUR
9 Hulya Demiralay TUR
9 Laura Lefevre FRA
9 Ia Zguladze GEO
9 Meral Zigen TUR
9 Guler Kucukcakir TUR