European Cup Cadets Follonica - Event

European Cup Cadets Follonica

  • Date: 8 Feb 2020 - 9 Feb 2020
  • Place: Follonica, Italy
  • Type: IJF Cadets World Tour
  • Comparable competitions:

Judo results

Filter country:

Results men

U50
1 Maksim Egorov-Tsimbalist RUS
2 Luis Barroso Lopez ESP
3 Simon Maitin SUI
3 Aleksandr Tsarev RUS
5 Pietro Andreini ITA
5 Federico Bosis ITA
7 Alessio De Luca ITA
7 Manuel Parlati ITA
U55
1 Twan Witteveen NED
2 Marcus Auer AUT
3 Raphael Adriano FRA
3 Albert Tagirov RUS
5 Simone Gonini ITA
5 Jochem Van Harten NED
7 Enzo Quattrociocchi ITA
7 Lasha Tsatsalashvili CAN
U60
1 Ruslan Islamov RUS
2 Mats Koolmoes NED
3 Valerio Ferro ITA
3 Vincenzo Skenderi ITA
5 Nanco Krijthe NED
5 Kylian Noel FRA
7 Akos Barczikay HUN
7 Gasper Kokalj SLO
U66
1 Nikolai Tsvetkov RUS
2 Igor Tsurkan POL
3 Maxime Glatier FRA
3 Danil Lavrentyev RUS
5 Alexandre Aarao FRA
5 Alessandro Bellini ITA
7 Petr Mlady CZE
7 Tomas Waldsberger CZE
U73
1 Matteo Giordano FRA
2 Marcell Demeter HUN
3 Munkhjin Batdorj CAN
3 Magomed Uianov RUS
5 Stavros Doumas GRE
5 Thomas Ecker AUT
7 Erwin Adam GER
7 Philip Schandl AUT
U81
1 Bright Maddaloni Nosa ITA
2 Miljan Radulj SRB
3 Omar Gaev RUS
3 Ruslan Ozdoev RUS
5 Dario Praiotto ITA
5 Lars Van Oostrum NED
7 Bernd Fasching AUT
7 Enrico Signorini ITA
U90
1 Roman Reznikov RUS
2 Silvan Bulthuis NED
3 Mael Chizat FRA
3 David Dudy CZE
5 Amr Abdelrehim CAN
5 Francesco Basso ITA
7 Joes Schell NED
7 Luuk Van Nieuwland NED
O90
1 Dmitrii Iakushev RUS
2 Danila Siriak RUS
3 Jean Carletti ITA
3 Giannis Antoniou CYP
5 Ludovico Urbani ITA
5 Noa Bourtal Zarat FRA
7 Vuk Bogovac SRB
7 Luka Jovic AUT
referee
9 João Guerra POR
9 Rasim Zakirov RUS
9 Vladan Gacic SRB
9 Svetozar Otic SRB
9 Mirko Tambozzo ITA
9 Marco Migni ITA
9 Martin Schuch GER
9 Saverio Burrascano ITA
9 Viktoria Melzig GER
9 Gianluca Ricciotti ITA
9 Filip Strmecki CRO
9 Bruno Cerina CRO
9 César Nicola POR
9 Patrick Schmidli SUI
9 Rene Bruehwiler SUI
9 Gennady Kesherashvili SUI
9 Borut Marosek SLO

Results women

U40
1 Pauline Cuq FRA
2 Lana Filkina RUS
3 Ginevra Revelli ITA
3 Vera Wandel NED
5 Clementine Richard FRA
5 Samanta Stegena SUI
7 Lucrezia Tantardini ITA
7 Christin Wolz GER
U44
1 Asia Avanzato ITA
2 Anna Iovino ITA
3 Marina Le Mezec FRA
3 Binta Ndiaye SUI
5 Chiara Antonina Dispenza ITA
5 Giulia Giorgi ITA
7 Marta Nuno De La Rosa Centeno ESP
7 Elizaveta Khachikova RUS
U48
1 Giulia Carnà ITA
2 Evelyn Beaton CAN
3 Julie Beurskens NED
3 Tatiana Shatalova RUS
5 Rebeka Rita Koszegi HUN
5 Aya Louchene FRA
7 Giulia Ghiglione ITA
7 Nohade Riadi NED
U52
1 Veronica Toniolo ITA
2 Micaela Sciacovelli ITA
3 Aurora Dipalo ITA
3 Veronica Perez Pacheco ESP
5 Chloe Deversain FRA
5 Miriam Leone ITA
7 Indy Godschalk NED
7 Faye Hensen NED
U57
1 Sara Corbo IRI
2 Firuza Azamova RUS
3 Clara Galludec FRA
3 Verena Hiden AUT
5 Shenna Nitsche GER
5 Blanca Uijtendaal NED
7 Julia Bamberger AUT
7 Gaia Stella ITA
U63
1 Thauany David Capanni Dias ITA
2 Jessica Fortner AUT
3 Lieke Derks NED
3 Annick Baas NED
5 Ines Hribernik SLO
5 Elena Dengg AUT
7 Kaja Schuster SLO
7 Elena Van den Brink NED
U70
1 Tea Kopitar Sturm SLO
2 Esme Scherrenberg NED
3 Ugne Pileckaite LTU
3 Nadia Swinkels NED
5 Karla Kulic CRO
5 Cheyenne Van der Sluis NED
7 Laura Summer AUT
7 Claudia Tarba ROU
O70
1 Nicki Norcic SLO
2 Anzhelika Taratunina RUS
3 Daria Lapina URU
3 Marthe Sidibe FRA
5 Tiziana Marini ITA
5 Zanet Michailidou CYP
7 Angelica Zanesco ITA
7 Liliana Cardillo ITA
referee
9 Katerina Nikoloska MKD
9 Jadranka Pongrac CRO
9 Alessandra Scognamiglio ITA
9 Lorena Fedeli ITA
9 Andreja Dakovic Cizmek CRO