EYOF Baku - Event

EYOF Baku

  • Date: 24 Jul 2019 - 27 Jul 2019
  • Place: Baku, Azerbaijan
  • Type: European Youth Olympic Festival
  • Comparable competitions:

Judo results

Filter country:

Results men

U50
1 Nika Bachiashvili GEO
2 Alexandru Matei ROU
3 Romain Valadier Picard FRA
3 Mykyta Holoborodko UKR
5 Thomas Scatolino ITA
5 Ariel Shulman ISR
7 Sergei Mastriukov RUS
7 Luis Barroso Lopez ESP
U55
1 Berat Bahadir TUR
2 Robbe Demets BEL
3 Bence Farkas HUN
3 Shukran Zamanli AZE
5 Vincenzo Skenderi ITA
5 Vladyslav Kolobov UKR
7 Laurens Wilms NED
7 Yafim Vitkouski BLR
U60
1 Turan Bayramov AZE
2 Rizvan Magomadov RUS
3 Georgios Balarjishvili CYP
3 Viljar Lipard EST
5 Muhammed Demirel TUR
5 Mikis Todinidis GRE
7 Vladyslav Kazimirov UKR
7 Andrejs Skomorohovs LAT
U66
1 Saikhan Shabikhanov RUS
2 Serhii Nebotov POL
3 Daniel Szegedi HUN
3 Michail Tsoutlasvili GRE
5 Michal Kowalczyk POL
5 Matin Rzazade AZE
7 Nace Herkovic SLO
7 Filip Ivanka CZE
U73
1 Luigi Centracchio ITA
2 Vugar Talibov AZE
3 Aleksandar Rajicic SRB
3 Jelle Van Teijlingen NED
5 Musa Simsek TUR
5 Rodrigo Pires POR
7 Adam Kopecky CZE
7 Alexandre Tama GBR
U81
1 Arnaud Aregba FRA
2 Tymur Valieiev UKR
2 Akaki Japaridze GEO
3 Tymur Valieiev UKR
3 Magerram Imamverdiev AZE
5 Gleb Zamkovoi RUS
5 Iftach Badash ISR
7 Peter Safrany HUN
7 Samuel Ret CRO
U90
1 Kenny Liveze FRA
2 Daniele Accogli ITA
3 Tornike Poladishvili GEO
3 Adam Sangariev RUS
5 Alex Cret ROU
5 Roy Sivan ISR
7 Borislav Vladov BUL
7 Axel Heeren NED
O90
1 Huseyn Mammedov AZE
2 Akhmed Magomadov RUS
3 Giga Tatiashvili GEO
3 Mathias Anglionin FRA
5 Alin Bagrin MDA
5 Jean Carletti ITA
7 Daniel Udsilauri GER
7 Viktor Adam SVK
referee
9 Bjorn Nyberg SWE
9 Vitaliy Sulima UKR
9 Harald Van Mulukom NED
9 Lorenzo Bagnoli ITA
9 Valeh Maharramov AZE
9 Val Van Neste BEL
9 Mehmet Yilmaz TUR
9 Davy Julien FRA
9 Elman Kurbanov RUS
9 Kari Neuvonen FIN

Results women

U40
1 Giorgia Hagianu ROU
2 Muberra Gunes TUR
3 Paulina Turcan MDA
3 Ghjuliana Ballo FRA
5 Sofia Afanasieva RUS
5 Oliwia Onysk POL
U44
1 Merve Azak TUR
2 Anastasiia Balaban BUL
3 Marina Vorobeva RUS
3 Gulshan Bashirova AZE
5 Joshlyn Supusepa NED
5 Anne Brebinaru ROU
7 Giulia Giorgi ITA
7 Natalia Stoklosa POL
U48
1 Ana Viktorija Puljiz CRO
2 Raquel Brito POR
3 Carlotta Avanzato ITA
3 Celine Dierickx BEL
5 Sabina Aliyeva AZE
5 Jule Ziegler GER
7 Diana Gagoshidze-Filkina GEO
7 Diana Sterman SLO
U52
1 Elin Henninger NED
2 Ariane Toro Soler ESP
3 Veronica Toniolo ITA
3 Alexandra Pasca ROU
5 Teresa Santos POR
5 Tatum Keen GBR
7 Bettina Bauer GER
7 Lana Gregorcic SLO
U57
1 Ozlem Yildiz TUR
2 Kseniia Galitskaia RUS
3 Alexe Wagemaker NED
3 Samira Bock GER
5 Florentina Ivanescu ROU
5 Aytaj Gardashkhanli AZE
7 Martha Fawaz FRA
7 Antonietta Palumbo ITA
U63
1 Joanne Van Lieshout NED
2 Katarina Kristo CRO
3 Laura Vazquez ESP
3 Yuliia Kurchenko UKR
5 Alessia Corrao BEL
5 Habibe Afyonlu TUR
7 Nikolett Nyiri HUN
7 Ella Andersson SWE
U70
1 Ai Tsunoda ESP
2 Yael Van Heemst NED
3 Anna-Monta Olek GER
3 Juliette Diollot FRA
5 Una Dolgilevica LAT
5 Carolina Mengucci ITA
7 Elizaveta Postnikova RUS
7 Julie Zarybnicka CZE
O70
1 Hilal Ozturk TUR
2 Carmen Dijkstra NED
3 Erica Simonetti ITA
3 Gvantsa Somkhishvili GEO
5 Liz Ngelebeya FRA
5 Nicki Norcic SLO
7 Hana Piralic BIH
7 Alexandra Morais POR
referee
9 Katalin Fridrich HUN
9 Hana Safarikova CZE
9 Paula Saldanha POR
9 Martina Prgomet CRO
9 Nusa Lampe SLO
9 Kerstin Doetsch GER
9 Judita Pisarova SVK
Country Gold
Georgia4
Hungary3
Turkey2
Belgium1
Great Britain1
Serbia1
Israel1
Slovenia1
Russia1
Belarus1