European Cup Cadets Fuengirola - Event

European Cup Cadets Fuengirola

  • Date: 16 Feb 2019 - 17 Feb 2019
  • Place: Fuengirola, Spain
  • Type: IJF Cadets World Tour
  • Comparable competitions:

Judo results

Filter country:

Results men

U50
1 Yehonatan Veksler ISR
2 Timur Arbuzov RUS
3 Thomas Scatolino ITA
3 Ariel Shulman ISR
5 Asier Murillo ESP
5 Romain Valadier Picard FRA
7 Ismayil Ganbarli AZE
7 Robert Sorkin ISR
U55
1 Nijat Mammadli AZE
2 Stepan Synkin RUS
3 Yam Wolczak ISR
3 Michael Einaudi FRA
5 David Ickes GER
5 Andrian Veste MDA
7 Joao Calvetti BRA
7 Dmitrii Kalinin RUS
U60
1 Andarbek Arsunukaev RUS
2 Joao Jardim BRA
3 Simone Aversa ITA
3 Jose Demarco BRA
5 Turan Bayramov AZE
5 B.Tralhao Fernandes POR
7 Marco Finocchio ITA
7 David Sperlich GER
U66
1 Abrek Naguchev RUS
2 Michal Kowalczyk POL
3 Matheus Pereira BRA
3 Matin Rzazade AZE
5 Kevin Abeltshauser GER
5 Ram Rahmani ISR
7 Juliano Chaves BRA
7 Ariel Mullokandov ISR
U73
1 Filip Ivanka CZE
2 Vugar Talibov AZE
3 Adam Kopecky CZE
3 Abdul-Kerim Tasuev RUS
5 Matvei Karas RUS
5 Yovel Naim ISR
7 Bartosz Borzecki POL
7 Gabryel Romero BRA
U81
1 Gleb Zamkovoi RUS
2 Adam Sangariev RUS
3 Givi Kokhtashvili EST
3 Iftach Badash ISR
5 Dymitrij Janczylik POL
5 Pedro Lima POR
7 Elias Kroll GER
7 Tim Moeller GER
U90
1 Daniele Accogli ITA
2 Karl Priilinn Turk EST
3 Kayo Santos BRA
3 Nikita Stepanov RUS
5 Catalin Ermurachi MDA
5 Mukhamed-Ali Mataev RUS
7 Andres Gonzalez Bacigalupo ESP
7 Filip Karczyk POL
O90
1 Nodar Onoprienko RUS
2 Atsamaz Zaoev RUS
3 Huseyn Mammedov AZE
3 Evgeny Shmachilin ISR
5 Lorenz Moor GER
5 Bernardo Rosa BRA
7 Aristotelis Aris Leonidis GRE
7 Ricard Munoz Ibanez ESP
referee
9 Jose Andres Merino Collado ESP
9 João Guerra POR
9 Rasim Zakirov RUS
9 Benjamin Moreau FRA
9 Juan Ramon Balsells AND
9 Raul Fernandez-Aparicio ESP
9 Javier Fernandez Trasobares ESP
9 António Villena ESP
9 Jose Maria Garcia Ferrer ESP
9 Jaime Roque Lopez ESP
9 Moises Mayi Ortiz ESP

Results women

U40
1 Paulina Turcan MDA
2 Sana Sabri FRA
3 Chiara Antonina Dispenza ITA
3 Alina Lazareva RUS
5 Noelia Heras Barrero ESP
5 Karina Minnikaeva RUS
7 Enya Dias BRA
7 Anna Zakrzewska POL
U44
1 Laura Soken BRA
2 Maria Rojas Gonzalez ESP
3 Beatriz Comanche BRA
3 Lena Djeriou GER
5 Belen Ferreiro Cabado ESP
5 Giulia Ghiglione ITA
7 Kseniia Livochkina RUS
7 Eva Perez Soler ESP
U48
1 Raquel Brito POR
2 Chiara Zuccaro ITA
3 Giulia Carnà ITA
3 Jule Ziegler GER
5 Zuleima Del Carmen Falcon Sanchez ESP
5 Emilija Ema Tesanovic CAN
7 Darja Dorowskich GER
7 Alexia Nascimento BRA
U52
1 Ariane Toro Soler ESP
2 Teresa Santos POR
3 Liliia Nugaeva RUS
3 Vera Raspe NED
5 Bettina Bauer GER
5 Noran Elmahroukey USA
7 Paula Beorlegui Oses ESP
7 Natalia Oliveira BRA
U57
1 Samira Bock GER
2 Sara Lisciani ITA
3 Natalia Elkina RUS
3 Emma Nalbat NED
5 Kseniia Galitskaia RUS
5 Agnese Zucco ITA
7 Adriana Rodriguez Salvador ESP
7 Sarah Souza BRA
U63
1 Maria Diniz BRA
2 Lilly Richter GER
3 Kamile Nalbat NED
3 Agata Palka POL
5 Nadia Arfaoui ITA
5 Laura Vazquez ESP
7 Laura Kallinger AUT
7 Charlotte Von Leupoldt GER
U70
1 Anna-Monta Olek GER
2 Luana Carvalho BRA
3 Carolina Mengucci ITA
3 Elisabeth Pflugbeil GER
5 Brae Booth CAN
5 Sarah Hector NED
7 Carolina Paiva POR
7 Amparo Ramirez Victoria ESP
O70
1 Anna Santos BRA
2 Aleksandra Zagirova RUS
3 Oxana Diacenco MDA
3 Liz Ngelebeya FRA
5 Christi-Rose Pretorius ZIM
5 Erica Simonetti ITA
7 Sandra Van Ballegooijen NED
7 Asya Tavano ITA
referee
9 Teresa Esteban San Jose ESP
9 Susana Muňoz Guijarro ESP
9 Sara Lalaguna Naduin ESP
Country Gold
Russia3
Germany2
Israel2
Czech Republic1
Tunisia1
Canada1
Ecuador1
Netherlands1
Italy1
Spain1
Azerbaijan1
Great Britain1